KWPSP Białystok: Wybuch gazu w budynku mieszkalnym w Hajnówce
9 września 2018 roku o godzinie 8:28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Hajnówce przy ul. Spiżowej. Po przybyciu pierwszych zastępów Straży Pożarnej stwierdzono, iż budynek uległ częściowemu zawaleniu. Z informacji uzyskanych od mieszkańców oraz sąsiadów wynikało, że w czasie wybuchu w budynku znajdowała się jedna osoba. W trakcie prowadzonych działań ratownicy odnaleźli poszkodowanego przysypanego gruzem. Zespół ratownictwa medycznego, który był na miejscu zdarzenia stwierdził zgon mężczyzny. Z uwagi na specyfikę zdarzenia na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo Ratowniczą Państwowej Straży Pożarnej z Łomży.
W zdarzeniu brało udział łącznie 11 zastępów Straży Pożarnej (33 ratowników); 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Hajnówce, zastęp z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 4 w Białymstoku , Grupa Operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza PSP z Łomży, zastępy z OSP Mochnate i Nowokornino, Wojskowa Straż Pożarna z 2.RBLog Skład Hajnówka. Na miejsce zdarzenia przybyli również: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce, Oficer Operacyjny Powiatu, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Grupa Operacyjna Policji, Prokurator, Starosta, Burmistrz Hajnówki.
Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce.
Zdjęcia: kpt. Mariusz Kobać, KP PSP w Hajnówce.
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, straz.bialystok.pl/, straz.bialystok.pl/2018/09/11/wybuch-gazu-w-budynku-mieszkalnym-w-hajnowce/
Autor: krystian