Czy dobrym rozwiązaniem na last minute jest Majorka?

Kiedy za oknem szaleje sroga zima, a ujemna temperatura i intensywne opady śniegu odstraszają nas od wyjścia z domu, nie marzy się nam nic innego jak tylko wyjść na słoneczną plażę, przejść się po rozgrzanym piasku i wskoczyć do ogrzanej przez słońce wody. Nie tylko jednak w tym okresie warto zaplanować sobie wakacje. Dobrym pomysłem może być chociażby podróż na Majorkę. Jest to bardzo słoneczna i przyjazna wyspa, gdzie na urlop wybiera się zawsze duża ilość turystów z Polski.

Zawsze zależy nam, aby zaplanować sobie tanie wczasy. Jeżeli chodzi o last minute Majorka może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Wakacje na ostatnią chwilę wcale nie muszą być dla nas stresujące. Tak naprawdę, planując urlop na Majorce, wystarczy zapoznać się tylko z kilkoma podstawowymi informacjami, które sprawią, że nasza podróż i wypoczynek będą miały bezproblemowy przebieg. Można też skorzystać z wyjazdu na Majorkę All inclusive, wówczas udogodnień będzie zdecydowanie więcej.

Dokumenty

Jako, że Majorka jest wyspą hiszpańską, obywatele strefy Schengen oraz państw Unii Europejskiej nie muszą mieć ze sobą paszportów. Wybierając się na wczasy na Majorkę, wystarczy nam jedynie dowód osobisty. Jeżeli chodzi o niepełnoletnie osoby, wystarczy jakikolwiek dokument tożsamości. Ponadto, kiedy wylatujemy z Polski, w ogóle nie musimy martwić się o przestawianie naszych zegarków, ponieważ na Majorce jest taka sama strefa czasowa, jak i w naszym kraju.

Język

Spędzając wakacje na Majorce pamiętajmy, że obowiązującym tam językiem jest hiszpański oraz kataloński. Bez większych problemów uda się nam też porozumieć w języku angielskim oraz niemieckim. Ponadto, coraz częściej w wielu lokalach (restauracjach, barach i innych) możemy spotkać pracujących tam Polaków.

Opieka medyczna

W wypadku wakacji last minute na Majorce, nie musimy martwić się o wykonywanie jakichkolwiek szczepień ochronnych, ani też badań epidemiologicznych. Trzeba jednak pamiętać o stosowaniu kremów oraz innych kosmetyków, które posiadają wysoki filtr UV, aby chronić swoją skórę przed promieniowaniem słonecznym, które może być dla nas bardzo szkodliwe. Nie zaszkodzi zaopatrzyć się także w różnego typu leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Natomiast, nawet jeśli zdarzy się nam o nich zapomnieć, z łatwością będą one dla nas dostępne w aptekach. Na wyspie są one oznaczone zielonym krzyżem na białym tle.

Chociaż w wypadku wyjazdu na Majorkę last minute może być to trudne, wszyscy przezorni decydują się na dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Pomocne może być także wyrobienia i zabranie ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wystarczy złożyć wniosek w dowolnym oddziale NFZ.

Przepisy ruchu drogowego

Warto wspomnieć co nieco o przepisach ruchu drogowego, które obowiązują na Majorce. Szczególnie, jeżeli chodzi o wszelkie ograniczenia prędkości. Na samej wyspie, tak jak i na całym terytorium Hiszpanii mamy do czynienia z ruchem prawostronnym. Jeżeli chodzi o dopuszczalne prędkości, sprawa wygląda podobnie jak i w Polsce. Niestety, na Majorce spotkamy się ze zdecydowanie większymi mandatami, dlatego nie warto ryzykować. Znajduje się tam sporo wąskich i krętych dróg, które są charakterystyczne dla drogowej infrastruktury tej wyspy. Ponadto, bardzo istotne jest to, aby bezwzględnie pamiętać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Jeżeli tego nie zrobimy, będzie groził nam mandat w wysokości 100 euro w wypadku rezydentów. Pozostali kierowcy oraz pasażerowie otrzymają już dwukrotnie wyższą karę – 200 euro.