Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Samozamykacz do drzwi

Wykańczając wnętrza lub budynki należy pamiętać o niezwykle ważnej rzeczy jaką są drzwi. Warto zapoznać się z ofertą niemieckiej firmy GEZE, która w swojej ofercie posiada szeroki wybór akcesoriów do drzwi i okien. Ponadto jest ona jedną z wiodących marek na rynku europejskim i światowym. Produkty GEZE dotarły także do Polski, gdzie cieszą się niezwykłą popularnością. Polscy fachowcy specjalizujący się w montażu drzwi niezwykle docenili sztandarowy produkt niemieckiej firmy, jakim niewątpliwie można uzna samozamykacz GEZE.

Niezawodność marki

Niemiecka firma GEZE powstała ponad 150 lat temu, więc może pochwalić się niezwykle długim stażem na rynku z akcesoriami do drzwi i okien. Przedsiębiorstwo początkowo było dwoma odrębnymi podmiotami. Jeden z nich działał w przemyśle tokarskim, natomiast drugi był jednym z największych producentów okuć budowlanych na terenie Niemiec. Swoją fuzję sfinalizowali w 1924 roku, więc niedługo po zakończeniu I wojny światowej. Połączenie dwóch rodzinnych interesów okazało się strzałem w dziesiątkę. Firma osiągnęła międzynarodowy sukces i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych firm zajmujących się produkcją elementów drzwiowych oraz systemów zabezpieczeń.

GEZE samozamykacz

Samozamykacz niemieckiej firmy to jeden z najbardziej znanych produktów GEZE charakteryzujący się wysokim standardem i szerokim wachlarzem zastosowań. Samozamykacz służy do automatycznego zamykania drzwi po ich uprzednim otwarciu. Jest to urządzenie o bardzo prostej konstrukcji, którego schemat działania opiera się na wykorzystaniu praw fizyki. Sprężyna znajdująca się w środku samozamykacza w czasie otwierania drzwi gromadzi w sobie energię, która zostaje uwolniona na etapie zamykania się drzwi. Dzięki temu drzwi zamykają się w sposób kontrolowany i cichy, dlatego też samozamykacze są tak powszechnie stosowane w drzwiach budynków o wzmożonym ruchu.

Rodzaje samozamykaczy

Samozamykacze, lub jak kto woli domykacze do drzwi GEZE występują w ofercie producenta w różnych wariantach:

  • samozamykacze górne- idealnie nadają się do drzwi każdego rodzaju, bez względu na tworzywo z jakiego zostały wykonane czy na ich wagę i rozmiar.

  • samozamykacze podłogowe- stosowane najczęściej w drzwiach szklanych lub częściowo przeszklonych, ponieważ są w dużej mierze niewidoczne, dlatego też nie zakłócają ogólnego designu skrzydeł, stosowane również w drzwiach wahadłowych.

  • samozamykacze zintegrowane (ukryte)- jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą, aby samozamykacz w jakikolwiek sposób był widoczny gołym okiem. Urządzenie jest bowiem całkowicie schowane w płycie drzwi, dzięki czemu jest widoczne wyłącznie w momencie, gdy drzwi pozostają otwarte.

  • samozamykacze z ramieniem nożycowym – sprawdzą się w przypadku drzwi jednoskrzydłowych przymykowych

  • samozamykacze z szyną ślizgową – przeznaczone dla drzwi jedno- i dwuskrzydłowych, idealnie dla drzwi przesuwnych

W ofercie GEZE oprócz standardowych domykaczy do drzwi możemy znaleźć wszelkiego rodzaju akcesoria wspomagające ich działanie. Jedną z nowinek w asortymencie niemieckiej firmy jest amortyzator GEZE ActiveStop, dzięki któremu otwieranie i zamykanie drzwi staje się jeszcze bardziej sprawne i bezproblemowe. Dzięki swoim właściwościom drzwi wyposażone w amortyzator zamykają się bezszelestnie, a dodatkowo posiadają opcję zatrzymywania pozycji otwartych bez potrzeby stosowania blokady drzwiowej. Oprócz walorów czysto technicznych produkt GEZE zachwyca swoim minimalistycznym wyglądem, dzięki czemu pozostaje niezauważalny na pierwszy rzut oka.