Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Czy używany na blat łazienkowy konglomerat marmurowy zastąpi marmur?

Jak wiadomo marmur jest jednym z najlepszych możliwych materiałów stosowanych zarówno do budowy, jak i do wykończenie domu, mieszkania, czy też innych pomieszczeń. Ostatnio jednak powstało coś co można by nazwać częściowo marmurem, ale jednak nie do końca. Chodzi o często stosowany na blat łazienkowy konglomerat marmurowy. Faktycznie głównym jego składnikiem jest marmur, jednak czy zapewnia mu to takie same charakterystyki i taką samą renomę jaką cieszy się oryginalny marmur? Czy może on z powodzeniem zastąpić marmur i dlaczego w ogóle mielibyśmy brać pod uwagę takie rozwiązanie, skoro wiemy już, że marmur jest materiałem dobrym i sprawdzonym?

Najczęstszą przyczyną dla której wiele osób decyduje się na zastosowanie konglomeratu marmurowego, zwanego także aglomarmurem, jest jego cena. Będzie on jakieś dwa, czasem nawet trzy razy tańszy od marmuru, a to już naprawdę spora różnica, przy której warto rozważyć bardziej optymalne i ekonomiczne rozwiązanie. Jednak jak to wygląda od strony technicznej? Czy stosowany tak często w przypadku blatu łazienkowego konglomerat marmurowy zapewni nam identyczne właściwości i taką samą wytrzymałość i dobrą prezencję jak marmur? Skoro jego cena jest dużo niższa to czy można w ogóle te dwa materiały porównywać? Okazuje się, że tak. Konglomerat jest produktem, który zawiera w sobie około 90% produktu wyjściowego, w tym wypadku marmuru, więc zachowuje większość swoich charakterystyk.

Jego niższa cena bierze się z tego, że nie potrzebujemy tutaj jednej bryły którą uformujemy na dany kształt. Wykorzystywany bowiem na blat do łazienki konglomerat marmurowy zawiera w sobie niewielkie odłamki marmuru, których jednak jest bardzo dużo albo po prostu piasek marmurowy, czyli niewielkie drobinki tego materiału. Wszystko to połączone jest żywicą syntetyczną, dzięki czemu może stanowić jedną spójną całość i dobrze się prezentować. Konglomerat więc zawiera w sobie dużą część marmuru, jednocześnie jednak nie jest to kamień w jednym kawałku, ale jego niewielkie cząstki. Trzeba tu zauważyć, że dzięki zastosowaniu żywicy prezentuje się naprawdę ładnie, dzięki połyskowi, który zapewnia mu właśnie ten składnik. Nic więc dziwnego, że sporo osób biorąc pod uwagę zarówno cenę, jak i właściwości oraz wygląd marmuru i jego konglomeratu, decyduje się na ten drugi. Oczywiście będzie się on różnił wyglądem, przez to, że dodana jest do niego żywica, jednak nadaje mu to swego rodzaju uroku. Istnieje też tak duży wybór kolorów oraz faktur, że na pewno każdy dobierze wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.

Podsumowując, zamontowanie blatu łazienkowego z konglomeratu marmurowego ma wiele plusów, spośród których najważniejszym jest cena, dużo niższa niż w przypadku oryginalnego marmuru. Ponadto, zachowuje on podobne właściwości i bardzo dużą wytrzymałość i trwałość, dzięki czemu można z niego korzystać całymi latami. Stosując więc na blat łazienkowy konglomerat marmurowy otrzymamy produkt najwyższej jakości.