Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Sprzedaż mieszkania z lokatorem - na czym polega?

Jedną z najtrudniejszych kwestii przy sprzedaży mieszkania jest nieuregulowana sytuacja z „niechcianym” lokatorem. Nie dość, że powoduje ona problemy ze zbyciem lokalu, to w dodatku generuje koszty jego utrzymania. Rozwiązaniem tego problemu może być skorzystanie z usług firm kompleksowo zajmujących się skupem nieruchomości o niejasnej sytuacji prawnej. Na czym polega ich działalność? Podpowiadamy.

Czy da się sprzedać mieszkanie z lokatorami?

W przypadku jeśli jedno mieszkanie jest dzielone we własności między kilkoma osobami to taka sprzedaż nie jest wcale łatwa. Zgodnie z polskim prawem nawet niewielki procent udziału w nieruchomości można rozporządzać według własnego uznania. Dotyczy to także sprzedaży. Problem tkwi jednak w tym, że znalezienie kupca, który byłby zainteresowany kupnem może być niezwykle trudne, a dość często wręcz niemożliwe. Spójrzmy prawdzie w oczy – kto chciałby mieszkać lub użytkować lokal w którym znajdują się zupełnie obcy ludzie?

Jest wiele firm, które wprowadzają do swojej oferty skup nieruchomości z lokatorami. Wbrew pozorom jest to całkiem korzystna okazja, szczególnie dla współwłaścicieli, którzy bezskutecznie, od wielu lat próbują pozbyć się mało korzystnego zobowiązania. Nie mieszkają w danym miejscu, muszą płacić podatek i nie są w stanie znaleźć kupującego, który będzie skory nabyć tak niewielki procent z całości lokalu. Warto zauważyć, że skup udziałów w nieruchomościach to również domena wielu przedsiębiorstw zajmujących się zawodowo handlem kłopotliwymi domami lub mieszkaniami.

Jak szybko sprzedać mieszkanie z lokatorem?

Mieszkanie z niechcianym lokatorem można próbować sprzedać za pomocą serwisów ogłoszeniowych, ale szansa na finalizację tej transakcji jest bardzo mała. W takim wypadku zdecydowanie lepszą opcją jest skorzystanie z usług firm specjalizujących się w handlu lokalami. Wystarczy szukać ich np. na hasła skup nieruchomości Białystok.

Wśród nich znajdziemy firmy, które zajmują się kompleksową finalizacją transakcji nawet zaledwie w 24 godziny. W grę wchodzi zarówno skup nieruchomości, podpisanie wszelkich umów u notariusza, jak i wypłatę należnych środków. Dobre firmy proponują nawet 80 procent wartości rynkowej danego lokalu, mieszkania, działki, domu tudzież innej naszej własności. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób ceni sobie oszczędność czasu i bezpieczeństwo takich transakcji. Korzystając z usług tego typu firm możemy pozbyć się udziałów w nieruchomościach nabytych jako spadek, gdzie pozostali współwłaściciele nie chcą odkupić udziałów lub nie chcą dokonać jej sprzedaży.