catering dietetyczny

Życie w ciągłym pośpiechu utrudnia trzymanie się ram wyznaczonej przez siebie diety. Z tego powodu wiele osób decyduje się catering dietetyczny, który zwalnia ich z konieczności gotowania lub ciągłego spożywania niezdrowych fast-foodów. Podpowiadamy, dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania.

Oszczędność pieniędzy

Wbrew pozorom catering dietetyczny nie jest rozwiązaniem zarezerwowanym dla przysłowiowych bogaczy. Jest to opcja dostępna dla każdego, a w szczególności dla osób samotnych lub par. Samodzielne przygotowywanie kilku posiłków dziennie wiąże się z wydawaniem pieniędzy na paliwo, produkty żywnościowe oraz energie potrzebną do ich prawidłowej obróbki. Do tego dochodzą koszty zmywania oraz wywozu większej ilości śmieci. Sumując te wydatki można otrzymać podobną kwotę do tej jaką należy uiścić za korzystanie z diety pudełkowej. Osoby preferujące częste spożywanie fast-foodów również mogą nie zdawać sobie sprawy z ilości pieniędzy wydawanych na tego typu posiłki. Są to one porównywalne do tych za jakie można by otrzymać pełnowartościową, bezpieczną dla organizmu potrawę w ofercie cateringu dietetycznego. Ponadto warto dodać, że dieta pudełkowa jest opcją uniwersalną i można z niej korzystać przez dowolną ilość dni tygodnia. Dlatego wiele osób decyduje się na takie zamawianie posiłków w tygodniu, kiedy większość czasu poświęcają na prace.

Wygoda i oszczędność czasu

Catering dietetyczny Białystok zwalnia z konieczności gotowania i jeżdżenia na męczące, długotrwałe zakupy. Dzięki temu nieliczne chwile wolnego czasu mogą być spożytkowane na inne znacznie przyjemniejsze sposoby. Warto zaznaczyć, że czas spędzany na samodzielne przygotowywanie posiłków w domu wynosi średnio około 1,5 godziny. Poza osobami kochającymi gotowanie inni woleli by go spędzać zupełnie inaczej. Poświecenie go na wybrane hobby lub dla najbliższych w połączeniu ze zdrową dietą pudełkową to doskonałe rozwiązanie zarówno dla ciała, jak i ducha. Kolejna kwestia przemawiająca za cateringiem dietetycznym to komfort takie rozwiązana. Jedyną powinnością klienta jest wybór odpowiedniego jadłospisu i odbieranie dostaw posiłków dostarczanych pod jego drzwi. 

Różnorodność posiłków

Należy podkreślić, że catering dietetyczny to opcja umożliwiająca ucieczkę od kulinarnej monotonii. Dostarczane w ten sposób posiłki przyjmują różną formę, w zależności od potrzeb mogą to być dania kuchni polskiej, włoskiej, francuskiej, hiszpańskiej, a nawet japońskiej. Takie zróżnicowanie sprawia, że w jadalni osób korzystających z diety pudełkowej panuje prawdziwa kulinarna wielokulturowość. Nie można zapominać, że tego typu catering umożliwia szybsze osiąganie wielu wyznaczanych celów zdrowotnych lub sportowych. Dla jednych będzie to utrata tkanki tłuszczowej, a dla innych wzrost masy mięśniowej. Specjaliści pracujący przy opracowywaniu posiłków przeliczają ich skład oraz wartość kaloryczną i dobierają odpowiednie dania do potrzeb danego klienta. Dzięki codziennej dostawie zbilansowanych i pełnowartościowych potraw osoby korzystające z diety pudełkowej cieszą się dobrym zdrowiem i mniejszą podatnością na różne dolegliwości.