Firma Godel Technologies otworzyła dziś (28 marca) w Białymstoku najnowsze biuro. W białostockim oddziale pracuje już 170 pracowników, co sprawia, że jest to 4. największy zespół Godela w Polsce. Firma zajmująca się dostarczaniem oprogramowania zatrudnia obecnie 2000 osób na całym świecie.

Godel Technologies ma centra eksperckie w Polsce, Litwie, Bułgarii, Gruzji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zajmuje się dostarczaniem oprogramowania w oparciu o metodologię Agile. Polska stała się europejskim centrum technologicznym firmy, w którym zatrudnionych jest około 1400 osób. Do tej pory powstały 3 polskie biura w Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu. Teraz firma Godel swoje najnowsze polskie biuro otworzyła w nowym Centrum Biznesu w Białymstoku.

– Cieszę się, że kolejna międzynarodowa firma wybiera Białystok jako miejsce dla swojego oddziału. To dobry wybór, ponieważ są tu nie tylko świetni specjaliści, nie tylko uczelnie, które ich kształcą, ale przede wszystkim Białystok jest dobrym miejscem do życia i rozwoju – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – W Białymstoku branża IT rozwija się dynamicznie i staje się jednym z ważniejszych sektorów gospodarki miasta. Działa tu wiele firm z tej branży oferujących różnorodne usługi i produkty, co przekłada się na rynek pracy i tworzenie dobrych warunków zatrudnienia dla specjalistów w tej dziedzinie.

Białostocki zespół Godel Technologies, który do tej pory pracował tylko zdalnie, liczy już łącznie 170 specjalistów. Nowe biuro oferuje pracownikom elastyczną przestrzeń co-workingową. Firma szuka nowych talentów, zarówno na stanowiska techniczne, jak i administracyjne. Celem najnowszego polskiego oddziału firmy jest dalszy rozwój istniejącego zespołu i zatrudnianie kolejnych specjalistów z lokalnej społeczności IT.

– Zdecydowaliśmy się na otwarcie biura w Białymstoku, aby wesprzeć nasz istniejący zespół i umożliwić nam dalszy rozwój w tej lokalizacji. Mamy nadzieję, że uda się nam dorównać sukcesowi, jaki odnieśliśmy w naszych innych centrach rozwoju. Przy stałym wsparciu Urzędu Miejskiego będziemy zatrudniać lokalne talenty i rozpoczniemy współpracę z uczelniami technicznymi, gdzie będziemy mogli wprowadzić nasz program Mastery. Sukces w innych lokalizacjach pokazał, w jaki sposób można pielęgnować i rozwijać lokalne talenty dając miejscowym szansę na rozwój kariery w branży technologicznej – powiedział Andrew Afanasenko, Chief Operating Officer w Godel Technologies.

Godel Technologies z siedzibą główną w Manchesterze od ponad 20 lat dostarcza klientom rozwiązania technologiczne. Jest liderem w zapewnianiu w pełni zarządzanych, wysoko wykwalifikowanych zespołów specjalistów skoncentrowanych na takich obszarach, jak chmura, analiza czy przetwarzanie danych, doradztwo w obszarze transformacji zwinnych, zapewnianie jakości i automatyzacji z doświadczeniem w technologiach .NET, React, Angular, Kotlin, JS, Java, Python i PHP.

Opracowanie: Eliza Bilewicz-Roszkowska