UM Białystok: Sprzątanie z piknikiem
**W dniach 2022 kwietnia miało miejsce wiosenne sprzątanie Białegostoku. W akcji Czysty Białystok wzięło udział ponad 11 tys. mieszkańców, którzy w 135 zorganizowanych grupach sprzątali przestrzeń naszego miasta. Wśród sprzątających nie zabrakło również pracowników Urzędu Miejskiego. Akcja zakończyła się wspólnym piknikiem. **
Przedszkolaki, uczniowie, ale też indywidualni mieszkańcy włączyli się w sprzątanie swojej okolicy. Do pomocy w akcji ruszyli również urzędnicy, którzy w piątek (21 kwietnia) sprzątali teren Lasu Wesołowskiego przy Nadleśnictwie Dojlidy. W sumie w akcję Czysty Białystok zaangażowało się ponad 11 tys. osób.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. To wydarzenie proekologiczne, zachęcające do aktywności na rzecz lokalnego środowiska, dlatego cieszę się, że młodzi ludzie uczą się w ten sposób zachowań służących środowisku i przynoszących korzyść naszemu miastu powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.
Ile śmieci zebrano? Tego dowiemy się za kilka dni. Firmy sprzątające jeszcze przez tydzień będą odbierały worki z zebranymi w trakcie akcji odpadami i przewoziły do spółki Lech”. Przedsiębiorstwa, które nieodpłatnie się tym zajmują, to MPO Sp. z o.o., Usługi Komunalne BŁYSK Marianna Marczyk, KOMA Sp. z o.o., PUK Hajnówka, Garden-Com Sp. z o.o.
Po dobrej pracy wszystkim uczestnikom należała się chwila relaksu i odpoczynku podczas sobotniego pikniku edukacyjno-integracyjnego. Liczne atrakcje i dobra zabawa przyciągnęły tłumy. Kolejne wspólne sprzątanie Białegostoku już za rok, w kwietniu.
Opracowanie: Anna Kowalska
Urząd Miejski w Białymstoku, bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/sprzatanie-z-piknikiem.html
Autor: krystian