Zawody najsilniejszych mężczyzn w Europie odbędą się w Białymstoku 11 czerwca o godz. 15.00 na Rynku Kościuszki. Miasto Białystok zostało Partnerem wydarzenia.

Organizatorzy przewidują szereg konkurencji, np. podnoszenie na przedramionach ciężaru z podłoża (stalowej rury) i pokonaniu z nim jak najdłuższego dystansu (tzw. zegar 300kg), przeniesienie ciężaru opartego na ramionach, na określonym dystansie, w jak najkrótszym czasie, ciężar ma formę nosidła w kształcie odwróconej litery U, a obciążenie 400 kg jest rozłożone równomiernie na dwie strony, długość trasy to 20 m (tzw. YOK). Zawodnicy będą też musieli dokonać wielokrotnego podniesienia z podłoża ciężaru zwanego „sztabką” i umieścić go na stopniach powyżej poziomu podłoża w jak najkrótszym czasie (tzw. SCHODY).

– Będzie to z pewnością atrakcyjne, widowiskowe wydarzenie. Zapraszamy białostoczan do kibicowania – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Wśród zawodników będą przedstawiciele takich państw, jak Belgia, Francja czy Słowacja. Wystąpią: Oleg Pylypiak, Ibrahim Eid, Evans Aryee Nana, Pierre Motal, Marius Babkovic, Jakub Santner, Marek Czajkowski. Prowadzącym imprezę będzie Piotr Woltman, a o oprawę muzyczną zadba Dj Robert Suchowierski. Miasto Białystok wsparło wydarzenie finansowo dokonując zakupu usług promocyjnych.

Opracowanie: Anna Kowalska