Dlaczego konieczne jest odpluskwianie? Białystok wyjaśnia

Pojawienie się pluskwy domowej to uciążliwy problem. Początkowo pluskwy domowe mogą być niewidoczne. O ich istnieniu można dowiedzieć się przez przypadek w trakcie generalnego sprzątania. Najczęściej jednak ugryzienia pluskiew sprawiają, że zlecane jest odpluskwianie. Białystok wyjaśnia, dlaczego likwidacja pluskiew domowych jest konieczna.

1. Co robić w przypadku pojawienia się pluskwy domowej?

2. Zwalczanie pluskiew jako usługa świadczona przez profesjonalne firmy

Pluskwa domowa kojarzy się z brudem w domu. Jest to dość mylny pogląd, gdyż dezynsekcja bardzo często odbywa się w zadbanych mieszkaniach. Przykładem jest blok mieszkalny, gdzie pluskwa dość szybko może się rozprzestrzenić. Zwalczanie pluskwy domowej powinno odbywać się nie tylko w lokalu, w którym stwierdzona została ich obecność.  Odpluskwianie Białystok powinno być przeprowadzone w całym pionie. Tylko profesjonalne zwalczanie pluskiew będzie skuteczne. Profesjonalistom trzeba powierzyć zwalczanie mrówek, zwalczanie karaluchów i pcheł w przypadku posiadania zwierząt domowych. Wyspecjalizowane firmy mają dostęp do nowoczesnych metod. Usługi są świadczone dla klientów indywidualnych i firmowych. 

Co robić w przypadku pojawienia się pluskwy domowej?

Pojawienie się insektów w domu wymaga szybkiej reakcji, gdyż wszelka zwłoka pogarsza jedynie problem. Pluskwy mogą nie ujawniać się w ciągu dnia. O ich występowaniu mogą świadczyć nieprzyjemne zapachy (typu zgniłe maliny). Najbardziej niepokoją domowników plamy w miejscu ukąszenia. Pluskwy atakują w nocy. Insekty mogą przejść do domu z czyjegoś mieszkania lub mogą zostać przyniesione wraz z używanymi meblami. Z tego względu kupowanie mebli z drugiej ręki jest dość ryzykowne. Skutecznym zabiegiem jest ozonowanie, przy czym profesjonaliści mogą zaproponować inne dostępne metody dezynfekcji. 

Zwalczanie pluskiew jako usługa świadczona przez profesjonalne firmy

Trzeba powiedzieć to wprost: żadna domowa technika nie poradzi sobą z inwazją insektów takich jak pluskwy. Kupowanie preparatów w sklepach też nie rozwiąże tego problemu. Konieczna jest fachowa dezynsekcja, która natychmiast zabije pluskwy i zapobiegnie ich dalszemu rozprzestrzenianiu się. Na dezynsekcję trzeba się zdecydować od razu po zauważeniu, że w mieszkaniu zagnieździły się pluskwy. Czasami mogą występować problemu z lokatorami mieszkającymi "w pionie", którzy nie chcą zlecić dezynsekcji, a mają już pluskwy. Takie sytuacje powinien rozwiązywać Regulamin Porządku Domowego lub stosowne uchwały. W każdym razie brak dezynsekcji w jakimkolwiek mieszkaniu z pluskwami oznacza, że pluskwy prędzej czy później wrócą.