Jakie klocki sprawić dziecku na prezent?

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic i warto wspierać jej rozwój w każdy możliwy sposób. Jednym z nich może być kupowanie pociechom odpowiednich zabawek. Klocki do składania pozwalają tworzyć bez ograniczeń, a jeśli wena danego dnia nie sprzyja, zawsze można zbudować to, do czego pierwotnie jest przeznaczony zestaw.

Klocki Ciężarówka InPost

Zestawy przygotowane we współpracy dwóch polskich firm – dostawcy usług logistycznych InPost i producenta klocków Cobi – łączą w sobie najlepsze cechy swoich twórców. Dzięki temu do klientów trafiają produkty, które pozwalają na odkrycie tajemnic kryjących się w kurierskich łańcuchach dostaw przez składanie rozwijających i dających masę zabawy modeli. Jednym z nich jest dostawczy samochód z klocków – nieodłączny element w transporcie paczek do ich odbiorców.

Zestaw składa się z 355 elementów, które pozwalają na ułożenie tira, odpowiedzialnego za rozwożenie paczek po całej Polsce. Do zestawu dołączona jest figurka kierowcy. Poza pojazdem można ułożyć też coś innego – wystarczy odłożyć instrukcję i aktywować pokłady kreatywności, kto wie, co wtedy powstanie.

Zestaw Ciężarówka jest kompatybilny z innymi zestawami InPost. Oznacza to, że można stworzyć z nich swoje własne kurierskie imperium lub zbudować jednego wielkiego paczko-robota na kółkach. Budowniczych ogranicza wyłącznie wyobraźnia!

Wszystkie elementy zestawu wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego, dzięki czemu zabawa może trwać przez długi czas. Ze względu na małe elementy zestaw dedykowany jest dzieciom powyżej ósmego roku życia. Dodatkowo może on być gratką dla kolekcjonerów. Kto nie chciałby niepowtarzalnego zestawu kurierskiego wśród swoich innych modeli?

Dlaczego warto sięgnąć po zestawy klocków InPost?

Klocki Ciężarówka to tylko jeden z zestawów stworzonych we współpracy Cobi i InPost. Sortownia oraz Paczkomat® z eko-wozem kurierskim to pozostałe elementy kolekcji, które można kupić w sklepie Out Of The Box. Dlaczego warto zainwestować w zestawy?

Wybrana tematyka modeli jest w pewien sposób unikatowa i będzie interesująca dla ciekawych świata dzieci. W końcu mogą obserwować automaty Paczkomat wszędzie wokół siebie, jednak skąd trafiają do nich paczki? Od dowożącego je kuriera, a wcześniej, skąd ma je kurier? I skąd wie, gdzie jaką zawieźć? Zestawy pozwalają znaleźć odpowiedzi na te pytania i stworzyć małą część otaczającego świata z klocków.

Mimo kilkuset elementów zestawy można określić jako umiarkowanie trudne, dzięki czemu będą odpowiednie dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zabawką tego typu, a i dorosły również nie będzie się nudzić. Małe elementy pozwalają na dokładne odwzorowanie nawet drobnych szczegółów ciężarówki czy sortowni, co dodatkowo wpływa na realistyczność modelu.

Nie można także zapominać o zaletach, jakie niesie za sobą układanie klocków. Model z instrukcją to świetna okazja do tego, aby dziecko ćwiczyło swoją cierpliwość, koncentrację i postępowanie zgodnie z wyznaczonym planem. Nie tak trudno pomylić niektóre klocki lub przez przypadek wybrać element w niewłaściwym kolorze. Młodsze dzieci mają także szansę rozwijać motorykę i koordynację ręka-oko. Budowanie modeli z klocków korzystnie wpływa także na wyobraźnię przestrzenną i uczy tworzenia stabilnych konstrukcji.

Kiedy kupić dziecku pierwsze klocki?

Wielu zwolenników klocków wychodzi z założenia, że im wcześniej dziecko dostanie do rąk swój pierwszy zestaw, tym lepiej. Patrząc na szereg zalet związanych z układaniem ciężko się nie zgodzić, jednak warto pamiętać, że zabawka zawsze powinna być dopasowana do wieku odbiorcy.

Małym dzieciom bardziej przypadną do gustu prostsze zestawy z większymi elementami, które łatwiej chwycić i ciężej połknąć. Z kolei starszaki będą czerpać więcej radości ze składania skomplikowanych konstrukcji, tym bardziej, jeśli włożona w budowanie energia przynosi widoczny efekt.

Dzieci będą chętnie się bawić klockami już w wieku 3-4 lat, starsze dzieci (6-8) mogą być już szczerze zainteresowane budowaniem konkretnych modeli z klocków.

Dlaczego warto sięgnąć po zestawy klocków InPost?