XV edycja konkursu
Kiedy przeszłość śpiewa z młodością - Tykocin w rytmie piosenek naszych rodziców. W sercu naszego powiatu, na scenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tykocinie, odbyła się XV edycja konkursu "Piosenki pokolenia naszych rodziców". Uczestnicy, reprezentujący szeroki przekrój szkół i domów kultury, zabrali publiczność w sentymentalną podróż do muzycznego świata swoich rodziców.
  • XV edycja konkursu "Piosenki pokolenia naszych rodziców" zgromadziła młodych artystów z całego regionu.
  • Wydarzenie współfinansował Powiat Białostocki, z honorowym patronatem Podlaskiej Kurator Oświaty.
  • Na publiczność składali się przedstawiciele lokalnych władz oraz dyrektorzy instytucji.
  • Komisja konkursowa wyróżniła wykonawców w czterech kategoriach wiekowych.

W konkursie udział wzięło 35 młodych talentów, reprezentujących szkoły i domy kultury z takich miejscowości jak Bielsk Podlaski, Białystok, czy Hajnówka. To wydarzenie nie tylko łączy pokolenia, ale również umacnia lokalną społeczność poprzez wspólną pasję do muzyki.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Renata Kamińska - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Tykocinie, Agnieszka Rzeszewska - Przewodnicząca Solidarności Oświatowej w Białymstoku, oraz Szymon Budziński - Dyrektor Banku Spółdzielczego w Tykocinie. Obecność tych osobistości podkreśla ważność wydarzenia w kulturalnym kalendarzu regionu.

Jury w składzie Krzysztof Kulikowski, Katarzyna Szymuś i Beata Maliszewska miało trudne zadanie, aby wyłonić laureatów spośród wielu utalentowanych młodych wokalistów. Starosta Jan B. Perkowski wyraził nadzieję, że "młodzi artyści kiedyś staną na wielkich scenach w Polsce a może i zagranicą".

Laureatami tegorocznej edycji zostali zarówno soliści, jak i zespoły w różnych kategoriach wiekowych, od klas I-III szkoły podstawowej aż po uczniów liceów. Rozdano również specjalne wyróżnienia dla wyróżniających się wykonawców, co świadczy o wysokim poziomie i różnorodności prezentowanych talentów.

Organizacja takiego wydarzenia jest dowodem na to, że muzyka nie zna granic pokoleń i nadal jest jednym z najbardziej uniwersalnych sposobów na wyrażanie emocji oraz dzielenie się kulturą. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom, mając nadzieję, że ich muzyczna pasja będzie nadal rozwijać się i inspirować innych.


Źródło: Powiat Białostocki