Białystok: Czterech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend

W miniony weekend w Białymstoku miało miejsce niepokojące zjawisko czterech kierowców zostało zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu. Wśród nich znalazł się 39-letni obywatel Ukrainy, który miał blisko 2,5 promila alkoholu we krwi. Jak do tego doszło? Oto szczegóły!
- Białystok na czołowej pozycji w walce z nietrzeźwymi kierowcami
- Niebezpieczne sytuacje na drogach Wasilkowa i Grabówki
Białystok na czołowej pozycji w walce z nietrzeźwymi kierowcami
Miniony weekend przyniósł ze sobą nie tylko radość, ale i poważne zagrożenie na drogach. Policjanci z białostockiej komendy mieli pełne ręce roboty, gdyż aż czterech nietrzeźwych kierowców postanowiło wsiąść za kółko. Pierwszy z nich został zatrzymany już w piątek po południu, kiedy to funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym pracowniku stacji benzynowej. Okazało się, że 60-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Niebezpieczne sytuacje na drogach Wasilkowa i Grabówki
W sobotę rano w Wasilkowie doszło do incydentu, który mógł zakończyć się tragicznie. 66-letni kierowca kia stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w płot. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyzna był pijany miał ponad pół promila alkoholu we krwi. Zaledwie kilka minut później dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który przyjechał do sklepu w Grabówce. Żołnierze stacjonujący w rejonie granicy zauważyli mężczyznę, który ledwo utrzymywał się na nogach. Po ich interwencji okazało się, że 39-letni obywatel Ukrainy prowadził pojazd mając blisko 2,5 promila alkoholu.
Ostatnim przypadkiem był 38-letni białostoczanin, który również postanowił zaryzykować i usiąść za kierownicą mimo ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, podczas kontroli wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do prowadzenia pojazdów.
Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. To kolejny dowód na to, jak ważna jest odpowiedzialność na drodze i jakie konsekwencje mogą wyniknąć z lekkomyślności kierowców.
Na podst. KMP w Białymstoku
Ostatnie Artykuły

Strażacy z Łap dostali podziękowania za służbę, która nie zna rutyny

Mammobus przyjedzie do Wasilkowa. Badanie trwa kilka minut

W Białymstoku potwierdzono wściekliznę u jenota. Służby apelują o ostrożność

Bezpłatne badania znamion w Choroszczy. Dermobus zatrzyma się na rynku

Marsz Godności przeszedł przez centrum Białegostoku. Tysiąc osób mówiło jednym głosem

Biegowy weekend w Białymstoku. Centrum czeka fala zamknięć

Tańce z całego świata w łapskim przedszkolu. Dzieci pokazały odwagę na scenie

Po roku przemocy w domu pod Białymstokiem - 39-latek w areszcie

W Białymstoku zbadali blisko 1700 kierowców - czterech wpadło po alkoholu

Strażackie święto w Białymstoku z otwarciem nowej jednostki i piknikami

Fantazja na lato od Caritas. Basen i warsztaty dla dzieci

Flagi trafiły do łapian. Burmistrz rozdawał je w dwóch częściach miasta

Sto lat, które spina całą rodzinę. W Bokinach świętowano wyjątkowy jubileusz

Elektroniczne brzmienia wracają do Białegostoku. Up To Date szykuje cztery sceny
Przydatne dane teleadresowe
- Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova - rozkłady, bilety i dworce w regionie
- Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku - adres, godziny i e - usługi
- Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku - kontakt, wydziały i sprawy wodnoprawne
- Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Białymstoku - zgłoszenia i kontrole transportowe
- Komisariat Policji IV w Białymstoku - kontakt, adres i dyżury
- Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Białymstoku - kontakt i telefony pracowni
