Rusza kampania Głosujemy na 100% zachęcająca do udziału w wyborach

Białystok włącza się w ogólnopolską akcję, która ma pobudzić mieszkańców do aktywnego udziału w nadchodzących wyborach. Czy tym razem frekwencja osiągnie rekordowe poziomy? Przekonajmy się, jak samorządowcy i lokalne społeczności mobilizują się, by każdy głos miał znaczenie!
- Aktywność wyborcza w Białymstoku nabiera tempa dzięki wspólnej inicjatywie
- Samorządy z całej Polski jednoczą siły dla lepszej frekwencji
Aktywność wyborcza w Białymstoku nabiera tempa dzięki wspólnej inicjatywie
Miasto Białystok z entuzjazmem przyłącza się do szeroko zakrojonej kampanii Głosujemy na 100%”, której celem jest zachęcenie mieszkańców do udziału w najbliższych wyborach. To wspólna inicjatywa największych organizacji samorządowych w Polsce, które stawiają sobie za zadanie zwiększenie frekwencji wyborczej na wszystkich szczeblach od najmniejszych sołectw po duże miasta i regiony.
Prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski, podkreśla wagę udziału w głosowaniu:
Głosowanie, to nasze prawo, ale i odpowiedzialność. To właśnie dzięki niemu, obywatele mają realny wpływ na kierunek, w jakim zmierza ich kraj, region czy lokalna społeczność. A wynik wyborów prezydenckich zdecyduje o możliwości realizacji reform, wzmocnieniu instytucji demokratycznych czy kierunku polityki zagranicznej.”
Samorządy z całej Polski jednoczą siły dla lepszej frekwencji
Kampania została przygotowana przez koalicję kluczowych organizacji samorządowych, takich jak Związek Miast Polskich czy Unia Metropolii Polskich. Wspólnie chcą oni pokazać, że każdy głos ma znaczenie i że tylko pełna mobilizacja może przynieść realne zmiany.
Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego i prezes Związku Województw RP, zaznacza:
Samorządy to administracja państwowa będąca najbliżej ludzi. Znamy potrzeby naszych mieszkańców i potrafimy skutecznie docierać z przekazem do lokalnych społeczności. Mamy mandat, by wspierać postawy obywatelskie i budować kulturę uczestnictwa w demokracji.”
Do tego apelu dołącza Jacek Sutryk, prezes Związku Miast Polskich:
Praca na rzecz wysokiej frekwencji w naszych małych ojczyznach to działanie realizowane przez samorządowców przy każdych wyborach. Praca nad frekwencją to praca nad Polską samorządną, aktywną, państwem zaangażowanych i świadomych swojej roli obywateli.”
Wójt gminy Długosiodło i przewodniczący Związku Gmin Wiejskich Stanisław Jastrzębski dodaje:
Kampania opiera się na jednym bliskim nam wszystkim przekonaniu, że razem możemy więcej. Dlatego stawia jasne wyzwanie: osiągnijmy 100% frekwencji. Chcemy poruszyć Polki i Polaków. Poderwać ich do działania. Pokazać, że warto wyznaczać sobie ambitne cele.”
Andrzej Płonka, starosta bielski i prezes Związku Powiatów Polskich zwraca uwagę na potencjał lokalnej mobilizacji:
Podczas ostatnich wyborów parlamentarnych pokazaliśmy siłę osiągając rekordowe 74,38%. Do pełnej mobilizacji brakuje tylko 25,52%. Ten wynik jest w zasięgu ręki.”
Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów również angażuje się w kampanię. Prezes Ireneusz Niewiarowski podkreśla uniwersalność akcji:
Kampania jest niezwykle plastyczna i pojemna wszyscy głosujemy na 100%. Miasta głosują na 100% i każde, najmniejsze sołectwo też. Każdy może się włączyć i spersonalizować kampanię do swojej wsi.”
Dzięki wsparciu organizatorów osoby chcące promować udział w wyborach otrzymają gotowe materiały informacyjne oraz pomoc komunikacyjną dostosowaną do lokalnych potrzeb. To szansa dla każdego mieszkańca Białegostoku i okolic, by aktywnie zaangażować się w budowanie demokratycznej przyszłości.
Według informacji z: UM Białystok
Ostatnie Artykuły

Ponad 74 tysiące kilometrów dla Białegostoku. Są zwycięzcy rowerowej rywalizacji

Cztery dni atrakcji w Choroszczy. Finał z ŁZY i Strongman Europe Cup

Popychał kobietę, zniszczył jej telefon. 43-latek zatrzymany w Białymstoku

Syreny zabrzmią w Białymstoku. To będzie test alarmowania

Kicia Kocia rusza w Polskę. Wśród odwiedzanych miast jest Białystok

Minigolf na Dojlidach już działa. Na otwarcie bezpłatne rozgrywki

Lodowisko w Białymstoku wraca latem. Ślizgawki ruszą w sierpniu

Tężnia solankowa przy Fredry na finiszu. Czeka jeszcze na odbiór

Szkolne stołówki dostaną pieniądze na nowy sprzęt i większą wydajność

Osiem rozbitych aut na osiedlu Piasta. Dwaj 18-latkowie nagrywali wandalizm

Zmieniał ubrania i wygląd. 41-latek wpadł w Białymstoku

Remont bramownicy zwęzi przejazd ulicą Generała Nikodema Sulika

Granica, której pilnują służby. Delegacja poznała też tatarskie dziedzictwo

183 miejsca postojowe przy targowisku. Parking na Kawaleryjskiej blisko otwarcia
Przydatne dane teleadresowe
- Straż Miejska w Białymstoku - kontakt, interwencje, mandaty i odholowania
- Zakład Poprawczy w Białymstoku - kontakt, odwiedziny, zasady pobytu
- Internat Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku - opłaty, kontakt i zasady odpisów
- Podlaska Delegatura NIK w Białymstoku - kontakt i siedziba
- Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Białymstoku - kontakt, godziny, zgłaszanie samowoli
- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku - kontakt, wydziały i zasięg działania
