Wieczornica w Domu Kultury przypomniała postać ks. prałata Józefa Wyznera

W niedzielny wieczór mieszkańcy Łap spotkali się, by wspólnie powrócić do wspomnień o ks. prałacie Józefie Wyznerze. W sali Domu Kultury panowała zaduma, ale też radość z muzyki i rozmów przy kawie. Organizatorzy połączyli wystawę, film i koncerty z wręczeniem nagród autorom prac plastycznych. To było spotkanie pamięci i podziękowań dla ludzi, którzy pielęgnują dorobek Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Łapy.
- Wspomnienia i program wydarzenia w Łapach
- Podziękowania i wkład darczyńców
- Wyniki konkursu plastycznego Ksiądz Józef Wyzner w naszej pamięci
Wspomnienia i program wydarzenia w Łapach
Podczas uroczystości 9 listopada 2025 r. pokazano film Piotra Januszewicza „Łapskie Te Deum”, zaprezentowano wystawę prac poświęconych życiu księdza i budowie kościoła pw. Św. Krzyża, a chór z Płonki Kościelnej wykonał poruszające pieśni. Publiczność bawił koncert „Ewangelia w rytmie RAP” w wykonaniu Kasi Zalewskiej i duetu Wyrwani z Niewoli; młodsi uczestnicy chętnie wychodzili na scenę razem z wykonawcami. Po części oficjalnej goście rozmawiali przy kawie i ciastku, a Stowarzyszenie Pamięci wydało broszurę „W służbie Bogu i ludziom” poświęconą życiu i posłudze ks. prałata.
Podziękowania i wkład darczyńców
Organizatorzy dziękowali osobom i instytucjom, które wsparły wydarzenie i wydanie broszury oraz instalację ławeczki multimedialnej. Wśród wymienionych byli: Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, Wojewoda Jacek Brzozowski, Marszałek Województwa Podlaskiego Łukasz Prokorym, Starosta Jan Bolesław Perkowski, Wicestarosta Roman Czepe oraz prezes Banku Spółdzielczego w Łapach Anna Zakrzewska. Obecna była rodzina ks. Wyznera: siostra Eleonora, brat Jan oraz siostrzeńcy i bratanek.
Wyniki konkursu plastycznego Ksiądz Józef Wyzner w naszej pamięci
Kategoria osoby dorosłe
- Trzy równorzędne pierwsze miejsca: Arletta Maciejczuk, Piotr Zdrodowski, Mariusz Walczuk
- Wyróżnienie: Anna Budzisz
- Nagroda specjalna: Andrzej Wyzner
Kategoria 15–18 lat
- Trzy równorzędne pierwsze miejsca: Malwina Sawicka, Gabriela Kiełkucka, Gabriela Jachimczuk
Wszystkie nagrodzone prace można oglądać w Galerii Pod Zegarem w Domu Kultury. Organizatorzy dziękują uczestnikom, wykonawcom i wolontariuszom za zaangażowanie oraz obecność.
na podstawie: UM Łapy.
Ostatnie Artykuły

Czujka Życia wraca do Łap. Nabór rusza dla właścicieli domów

Na 42 Pułku Piechoty ruch zwęża się do jednego pasa. Remont potrwa dłużej

W Wasilkowie rusza nabór na stypendia. Liczą się wyniki i talent

Letni plan w Białymstoku. Pływalnie i Dojlidy w nowym układzie

Białystok szykuje rodzinny weekend pełen zabawy i sportowych atrakcji

Pierogi i GROMEE. Przy Wiewiórczej szykuje się duży festyn

Bez kasku nie ruszą - od 3 czerwca nowy obowiązek dla najmłodszych

Monitoring zerwany, szkody i pobicie - kryminalni namierzyli napastników

Prawie pół miliona na kulturę w Białymstoku. 19 projektów dostało wsparcie

Dzień Dziecka na sportowo. Dojlidy i pływalnie szykują rodzinny weekend

W Wasilkowskim Centrum Seniora czerwiec upłynie pod znakiem ruchu i spotkań

Dziecięcy śmiech w urzędzie. Białystok świętował bez formalnego tonu

Cicha praca, która trzyma kulturę w Choroszczy razem i nadaje jej rytm

Harcerskie obozy pod namiotami z jasnymi zasadami sanepidu
Przydatne dane teleadresowe
- Laboratorium Analityczno-Bakteriologiczne LAB w Białymstoku - kontakt, godziny, badania
- Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe - kontakt, godziny i obszar działania
- Specjalistyczna Lecznica Stomatologiczna UMB - kontakt, poradnie i rejestracja
- Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku - kontakt, oddziały, poradnie i rejestracja
- Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku - kontakt, wydziały, zgody wodnoprawne
- Radio Białystok - kontakt, telefony, redakcje i odbiór
