Białystok rozdał wszystkie czujki - strażacy zamknęli akcję na ostatnim szkoleniu

FOT. KM PSP Białystok
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku przekazała wszystkie 1810 czujek dymu i czadu, które trafiły do miasta w ramach rządowego programu. Zanim urządzenia rozeszły się do odbiorców, strażacy od połowy lutego prowadzili spotkania dla dzieci, młodzieży, seniorów i druhów OSP.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji kupiło w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej 140 tys. czujek dymu i czadu. Część z tej puli - 1810 sztuk - otrzymała Komenda Miejska PSP w Białymstoku i właśnie ta partia została już rozdysponowana.
Strażacy z Białegostoku przez ostatnie tygodnie prowadzili prelekcje w ramach akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Spotykali się z dziećmi, młodzieżą, osobami starszymi oraz druhami Ochotniczych Straży Pożarnych. Na szkoleniach omawiali zastosowanie, rozmieszczenie i montaż czujki tlenku węgla oraz czujki dymu.
Sezon grzewczy dobiega końca, ale zagrożenie nie znika wraz z wyłączeniem pieców. Strażacy przypominają, że czad - nazwany wprost „cichym zabójcą” - może pojawić się w każdym momencie, a czujka daje szansę na reakcję, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli.
„Nie czekajmy aż to będzie obowiązek, bo o swoje bezpieczeństwo możemy zadbać już dziś!”
To właśnie ta akcja pokazuje, jak niewielkie urządzenie potrafi zrobić różnicę między zwykłym wieczorem a tragedią. W praktyce nie chodzi o gadżet, tylko o prosty ratunek, który może uratować domowników, zanim dym albo tlenek węgla zrobią swoje.
na podstawie: Straż Pożarna w Białymstoku.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KM PSP Białystok). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Młodzi stypendyści z Łap odebrali nagrody. Wyróżniono artystów i sportowców

Finansowa lekcja wchodzi do szkół. Fundacja przygotowuje duży pakiet materiałów

Młodzi znawcy pożarnictwa walczyli o finał. Łapy i Supraśl na czele

EFSA wraca z kampanią o jedzeniu. Nauka ma wejść do codziennych zakupów

Na Kijowskiej będzie ciasno. Jezdnia zwęzi się przy budynku nr 3

Szpital w Łapach zamienił się w poligon dla strażaków z kilku jednostek

Wieczór planszówek wraca do Łap. Spotkanie ma zbliżyć mieszkańców

Biało-czerwony pochód przeszedł przez Wasilków. SP1 rozpoczęła majowe święto

Kolno z nową obwodnicą. Ruch tranzytowy omija centrum i zyskuje czas
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): Warta Sieradz – Jagiellonia Białystok II 3:3](/images/mecz/thumbnails/warta-sieradz-jagiellonia-bialystok-ii-30042026-33.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): Warta Sieradz – Jagiellonia Białystok II 3:3

Dziesięć lat energii i sceny. Aktywni 50+ świętowali w Wasilkowie

71-latek po kolizji próbował uciec. Wpadło też drugie auto z promilami

Pierwsza miejska elektrownia ze słońca w Białymstoku jest gotowa

Dzieci uczą się bezpieczeństwa i ekologii. Wchodzą też do oczyszczalni
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku - kontakty, godziny otwarcia, świadczenia
- Delegatura Północno - Wschodnia Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku - kontakt i adres
- Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku - rejestracja, zasiłki i filia w Łapach
- Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Białymstoku - zgłoszenia i kontrole transportowe
- Podlaski Urząd Celno - Skarbowy w Białymstoku - kontakt, godziny, e - usługi
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Białymstoku - kontakt i godziny
