Trzy auta zatrzymane w Czarnej Białostockiej - jeden kierowca miał blisko dwa promile

FOT. KMP w Białymstoku
Policjanci z białostockiej drogówki przebadali wczoraj trzeźwość ponad 3500 kierowców na terenie powiatu. Trzech z nich wsiadło za kierownicę po alkoholu, a rekordzista - 53-latek z Czarnej Białostockiej - miał blisko dwa promile. Wszyscy stracili prawa jazdy.
Wczesnym rankiem funkcjonariusze z drogówki ruszyli z kontrolami, korzystając z przenośnych urządzeń do badania stanu trzeźwości. Przed godziną 6 w Czarnej Białostockiej zatrzymali kierowcę Peugeota, który miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Niespełna dwie godziny później w tym samym miejscu policjanci skontrolowali 67-letniego kierowcę Opla - badanie alkomatem wykazało ponad pół promila. Pół godziny później, również w Czarnej Białostockiej, zatrzymali do kontroli 25-letniego kierowcę Volkswagena, który także prowadził po alkoholu, z wynikiem pół promila.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który potrafi przewidywać sytuacje na drodze i nie wsiada za kierownicę po alkoholu. > “Piłeś? Nie jedź!”
To mocny sygnał, że alkohol za kierownicą wciąż nie znika z dróg Białegostoku i okolic. Przy takim wyniku akcji trudno mówić o pojedynczym wybryku - białostocka drogówka od początku roku zatrzymała już 35 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.
na podstawie: KMP w Białymstoku.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Białymstoku). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

W Sokołdzie pamięć wróciła po latach. Pod Kopną Górą uczczono powstańców

Białystok ma nowego komendanta. Kryszkowski obejmuje podlaską policję

W Tykocinie 9 drużyn walczyło o podium - tak wyglądał pożarniczy sprawdzian

Mammobus odwiedzi Choroszcz i Klepacze. Badanie bez skierowania

Burak i ser koryciński w rekordowej wersji. Białystok szykuje kulinarny weekend

Nowe mundury kontrolerów w Białymstoku. Ma być bezpieczniej i czytelniej

Barwna parada otworzyła Wasilkowskie Lato 2026. W centrum było głośno

Piwnice na celowniku - 41-latek miał w domu także narkotyki

W Ogrodnikach trwa zbiórka elektrośmieci. Można oddać nawet stare baterie

Białystok znów zagra wielogłosem - Wschód Kultury/Inny Wymiar wraca

Życie przy wschodniej granicy pod lupą. Mieszkańcy mają zabrać głos

Młodzi mają nagrać film o bezpieczeństwie w gospodarstwie. KRUS czeka na pomysły

Wojewoda wycofał polecenie wobec Wasilkowa. Spór zakończony

Białostockie centrum nagrodzone za dostępność. To już drugie takie wyróżnienie
Przydatne dane teleadresowe
- Podlaska Wojewódzka Komenda OHP w Białymstoku - kontakt, rekrutacja i godziny
- Szpital MSWiA w Białymstoku - kontakt, rejestracja, oddziały i poradnie
- Starostwo Powiatowe w Białymstoku - kontakt, godziny, wydziały i filie
- Nadzór Wodny w Białymstoku - kontakt, godziny i zasięg działania
- Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku - adres, telefon i godziny obsługi
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białymstoku - kontakt, dofinansowania, programy dla rodzin
