Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Białystok pamięta o imieninach pierwszego honorowego obywatela naszego miasta –Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji dziś (19 marca) pod jego pomnikiem zostały złożone kwiaty.

W dniu imienin Marszałka pod pomnikiem na Rynku Kościuszki w Białymstoku hołd wybitnemu solenizantowi Józefowi Piłsudskiemu – w imieniu prezydenta Białegostoku – złożył zastępca Rafał Rudnicki.

Józef Piłsudski był Marszałkiem Polski, Naczelnikiem Państwa i Wodzem Naczelnym Wojska Polskiego. Wywarł decydujący wpływ na kształt polityki wewnętrznej i zagranicznej II RP. Kilkakrotnie odwiedzał nasze miasto – w czasach konspiracyjnych i później. Podczas słynnej wizyty w lipcu 1921 roku został pierwszym Honorowym Obywatelem Miasta Białegostoku. Powojenny pomnik Marszałka został odsłonięty właśnie w naszym mieście – w listopadzie 1991 roku.

Eliza Bilewicz-Roszkowska


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.