Naturalne kosmetyki, są idealnym wyjściem dla wszystkich, którzy posiadają bardzo wrażliwą skórę, która dodatkowo podatna jest na podrażnienia. Świetnie sprawdzą się w wypadku skóry suchej, tłustej, mieszanej, trądzikowej oraz naczynkowej. Sporą część naturalnych produktów, stanowią kosmetyki bezzapachowe i hipoalergiczne, które z założenia nie powinny uczulać, natomiast w wypadku niektórych, mogą pojawić się pewne alergeny pod postacią olejków eterycznych oraz ziół.

Kosmetyki naturalne – jakie są ich rodzaje?

Kosmetyki naturalne to bardzo ogólne określenie, ponieważ gama produktów tego typu jest niezwykle szeroka. Wyróżniamy tutaj zatem kosmetyki ekologiczne oraz organiczne. Na czym polega różnica między nimi? Te pierwsze, tworzone są na bazie składników, które pochodzą z ekologicznych, kontrolowanych upraw, gdzie nie ma miejsca na stosowanie sztucznych nawozów lub genetycznie modyfikowanych organizmów. Składniki eko kosmetyków są biodegradowalne, a zatem wpływają na ochronę środowiska. Zdrowe kosmetyki organiczne, są do tych ekologicznych bardzo podobne, a różnica polega jedynie na bardziej rygorystycznych wymaganiach. Oznacza to większe stężenie organicznych substancji, a w konsekwencji intensywniejsze działanie. Przechadzając się po sklepach z kosmetykami oraz odwiedzając drogerie internetowe, warto sprawdzać z jakimi produktami mamy do czynienia.

Największe zalety kosmetyków naturalnych

Klienci, którzy mieli okazje sprawdzić działanie polskich kosmetyków naturalnych, zgodnie twierdzą, że miały one pozytywny wpływ na ich skórę. Okazuje się, że kosmetyki bazujące na naturalnych składnikach, niosą wiele dobrego. Usuwają niedoskonałości skóry tłustej i trądzikowej. Doskonale nawilżają skórę suchą, jednocześnie eliminując uczucie swędzenia oraz pieczenia. Skóra odzyskuje dobrą kondycję, wygląd oraz staje się miła w dotyku. W wypadku skóry mieszanej i tłustej, dostarczana jest odpowiednia ilość tłuszczów, po to by zmusić skórę do pracy, a nie ją wyręczać.

Kosmetyki ekologiczne i organiczne, czyli naturalne!

Kluczem jest prosty skład

Niewątpliwym atutem jest skład kosmetyków naturalnych. Lista substancji jest tutaj bardzo krótka, a jak wiadomo – im składników jest mniej, tym lepiej. Nawet jeśli zdarzy się, że skład jest nieco dłuższy, na pewno nie będziemy mieli problemów z jego rozszyfrowaniem.

To także przyczyna ich skuteczności. Jako, że nie znajdują się w nich tzw. zapychacze, obserwuje się o wiele wyższy poziom wchłaniania i przenikania składników odżywczych w głąb skóry. Dodatkowo, obecność roślinnych substancji aktywnych, jest wsparciem dla naturalnych procesów skórnych, dlatego skuteczność tych kosmetyków jest tak wysoka.

Na naszej skórze, nie pojawi się niepotrzebna warstwa, która zatrzyma wilgoć. Woda zostanie związana w komórkach, przez co nie odparuje. Nie blokują działania gruczołów łojowych, a powodują, że jest ono sprawniejsze. Na włosach nie tworzą oblepiającej powłoki, a wzmacniają je od środka, wygładzają i nadają naturalny wygląd.

Minimalne ryzyko reakcji alergicznych

Pamiętajmy, że nie każdy kosmetyk naturalny jest hipoalergiczny, natomiast stosowanie ich niesie o wiele mniejsze ryzyko alergii, niżeli w wypadku innych produktów kosmetycznych. Wiele warunkuje tutaj to, że nie ma w nich miejsca na substancje chemiczne, które mogą negatywnie wpływać na kondycję skóry. Dostępne, naturalne kosmetyki online i stacjonarnie, mają łagodne właściwości myjące i zapachowe.

Uniwersalność

W wielu wypadkach, kosmetyki naturalne mają zastosowanie dla całej rodziny, a w związku z tym, nie ma konieczności kupowania oddzielnych kremów dla kobiet i mężczyzn. Co więcej – istnieję też naturalne kosmetyki dla dzieci. Dodatkowo, większość preparatów, nadaje się do każdego rodzaju skóry, a także są świetne dla wszystkich części ciała. Za przykład może posłużyć chociażby bardzo znany i ceniony olej kokosowy, który może być zarówno dobrym balsamem do ciała, jak i produktem do demakijażu oraz maską do włosów.