Nauka chińskiego - dlaczego warto poznać język przyszłości?

Przyjęło się, że język chiński jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie. Jest to jednak mit. Już do samego czytania (ze zrozumieniem) chińskich gazet wystarczy znać około tysiąca znaków. Im więcej ich poznasz, tym twoje możliwości rosną. Dowiedz się, dlaczego zatem warto poznać język chiński?

Prosta gramatyka

Wbrew pozorom, język chiński jest dość prosty, zwłaszcza jeśli chodzi o gramatykę. Nie zawiera on bowiem czasów ani przypadków, przez co gramatyka uważana jest za jedną z najprostszych na całym świecie. Trudności może sprawiać także nauka tonów chińskich, niemniej znacznie ważniejszy jest kontekst wypowiedzi - wówczas zrozumie nas każdy chińczyk, nawet jeżeli tony nie są wymawiane perfekcyjnie. 

Wiele możliwości

Znajomość języka chińskiego otwiera drzwi i daje wiele możliwości. Gospodarka Chin rozwija się bowiem niezmiernie szybko, przez co państwo z chęcią przyjmuje zarówno inwestorów, jak i młode talenty. Znajomość rodzimego języka daje zatem olbrzymią przewagę już na starcie i pozwala nam zbudować znacznie lepiej sukcesywną współpracę z chińskimi partnerami.

Co więcej, aby pracować z językiem chińskim, wcale nie musisz wyjeżdżać do Chin. Możesz bowiem pracować jako tłumacz, dla którego liczba ofert pracy z roku na rok rośnie. Warto również wskazać, że pracodawcy chętnie przyjmują osoby znające język chiński w przypadku, kiedy sami współpracują z Chińczykami na arenie międzynarodowej. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wciąż niewielu Polaków zna tenże język, zatem szczęśliwcy, którzy zdecydowali się go nauczyć, mogą liczyć na znacznie wyższe zarobki. 

Język międzynarodowy

Wydaje się, że znając angielski, można dogadać się już niemal z każdym na świecie. Nie jest to do końca prawda. Oczywiście język angielski króluje w Europie oraz Ameryce, jednak mieszkańcom Azji dość trudno nauczyć się tego języka. W związku z powyższym cenią sobie oni obcokrajowców, którzy mówią w ich ojczystym języku. Co więcej, ucząc się języka chińskiego, poznasz także inną kulturę i historię, a także będziesz pożądany nie tylko na lokalnym, ale również na międzynarodowym rynku pracy.

Jeżeli powyższe argumenty Cię przekonały i interesuje Cię nauka chińskiego Białystok, to z łatwością znajdziesz odpowiedni kurs. Co więcej, obecnie na rynku oferowane są kursy online, więc możesz kształcić się przy użyciu nowoczesnych narzędzi, bez wychodzenia z domu. W taki sposób możesz wzbogacić swoje CV, zdobyć certyfikaty znajomości języka chińskiego, nauczyć się praktycznego posługiwania się językiem - i to nie tylko tradycyjnym, potrzebnym w codziennym życiu, ale także elementów języka biznesowego, które pozwolą Ci nawiązać współpracę z międzynarodowymi partnerami.