Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Z usług doradców kredytowych każdego roku decyduje się korzystać coraz większe grono osób. Doradca kredytowy jest to osoba, która zajmuje się przede wszystkim analizowaniem konkretnych ofert wszystkich instytucji bankowych, aby móc w jak najbardziej odpowiedni sposób dobrać dany produkt finansowy do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Dlaczego warto korzystać z usług doradców kredytowych?

Z usług doradców kredytowych warto korzystać z wielu przyczyn. Do korzyści wynikających z takiej czynności można zaliczyć przede wszystkim:

  • zaoszczędzenie czasu
  • możliwość odpowiedniego doboru danego produktu finansowego dostosowanego do naszych potrzeb
  • możliwość skorzystania z doradca online
  • znaczące usprawnienie całego procesu kredytowego
  • pomoc w podjęciu decyzji o podjęciu zobowiązania finansowego

Korzystanie z usług doradcy kredytowego wiąże się również z dużą dozą wygody oraz poczucia bezpieczeństwa, ponieważ każda osoba, która z takiej możliwości korzysta może mieć świadomość, że jej podjęte przez nią zobowiązanie finansowe będzie możliwe do spłaty.

Czy doradca kredytowy pełni rolę pośrednika?

Jeżeli chodzi o to, czy ekspert kredytowy pełni rolę pośrednika to należy stanowczo zaznaczyć, że tak. Bowiem osoba, która zajmuje się wykonywaniem takiego zawodu współpracuje z różnorodnymi instytucjami finansowymi. Trzeba jednak podkreślić, iż doradca kredytowy pełni swoją funkcję w sposób niezależny, dlatego też ma on możliwość przedstawienia swoim klientom znacznie szerszej oferty poszczególnych produktów finansowych.

Ile wynosi koszt korzystania z usług doradcy kredytowego?

W sytuacji, gdy decydujemy się na pierwszą wizytę u doradcy kredytowego to możemy w większości przypadków liczyć na to, że takie pierwsze spotkanie nie będzie nas niczego kosztowało. Z kolei, jeżeli chodzi o dalsze koszty wynikające z takiej usługi to oczywiście będą one określone w sposób indywidualny z każdym klientem w zależności od tego, jakiego produktu finansowego będzie on szukał. Można jednak powiedzieć, że w większości przypadków doradcy kredytowi pobierają około czterech procent prowizji od kredytu, który zaciągnął jego klient.

Kiedy warto zdecydować się na usługi doradcy kredytowego?

Istnieje wiele przesłanek do tego, aby zdecydować się na usługi doradcy kredytowego. Do jednych z takich przesłanek można zaliczyć przede wszystkim: zbyt niską wiedzę na temat produktów finansowych, brak wystarczającej wiedzy odnośnie wypełnienia wszystkich formalności związanych z zaciąganiem zobowiązania finansowego, jak również chęć zdobycia szczegółowych informacji odnoszących się do wszystkich ofert bankowych obecnie występujących na rynku.

Jak wybrać dobrego doradcę kredytowego?

Przy wyborze dobrego doradcy kredytowego powinniśmy przede wszystkim kierować się tym, ile taka osoba prowadzi już swoją działalność na rynku, ale również tym, czy osoba taka wykazuje się pełnym profesjonalizmem. Dobry doradca kredytowy to także taka osoba, która nie jest nachalna w stosunku do swojego klienta i potrafi sprawić, aby czuł się on w pełni komfortowo.