Czym dezynfekować mieszkania zmarłych osób? 3 najlepsze metody na rynku
Zastanawiasz się, jak zdezynfekować mieszkanie po trupie? Śmierci bliskiej osoby wiąże się z koniecznością oczyszczenia mieszkania po zgonie. W takim przypadku zdecydowanie najlepiej zlecić sprzątanie po zmarłym Białystok specjalistom z firmy sprzątającej. Okazuje się, że skuteczna dezynfekcja mieszkania po zgonie jest możliwa tylko przy pomocy trzech najlepszych metod dostępnych na rynku. Sprawdzamy, jakie to metody i na czym polega ich niezawodność. 

Dezynfekcja domu bez tajemnic. Jak odkażają pomieszczenia specjaliści?

Specjaliści w branży DDD wykonują sprzątanie mieszkania po zgonie według określonych procedur. Zawsze wykorzystywane są trzy techniki dezynfekcji pomieszczeń takie jak:

  • Odkażanie na miejscu zdarzenia przy pomocy środków chemicznych;

  • Ozonowanie pomieszczeń za usunięcie nieprzyjemnego zapachu po zwłokach;

  • Zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru albo innym środkiem biobójczym.

Te trzy niezawodne techniki sprawiają, że dezynfekcja domu przebiega szybko, a wszelkie groźne patogeny są likwidowane skutecznie. Ogromne znaczenie ma również prawidłowa kolejność. Sprzątanie mieszkania po zmarłym rozpoczyna opróżnianie mieszkania po nieboszczyku i zebranie wszystkich gratów do utylizacji. Dopiero w następnej kolejności realizujemy usuwanie zanieczyszczeń i krwi z podłóg oraz dezynfekcję pomieszczeń przy pomocy profesjonalnych technik.

W dezynfekcji po zgonach nie ma miejsca na amatorskie techniki neutralizacji krwi. Zastosowanie wody utlenionej nie sprawdzi się na stare ślady krwi na podłodze po zwłokach. W dezynfekcji mieszkań stosuje się silne chemikalia, jednocześnie bezpieczne dla gładkich powierzchni i domowników, którzy powrócą do mieszkania po zgonie.

Dezynfekcja mieszkania po zgonie przy pomocy środków chemicznych

Samodzielne sprzątanie mieszkania po zmarłej osobie może się okazać praktycznie niemożliwe. Zakup tak silnych preparatów chemicznych przeznaczonych do użytku profesjonalnego nie jest łatwy. Jedna usługa tj. profesjonalne sprzątanie mieszkań po zwłokach to odpowiedź na ten nieprzyjemny problem.

Zlecając kompleksowe sprzątanie miejsc śmierci, masz pewność, że mieszkanie zostanie oczyszczone z groźnych patogenów przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych. Istotne jest, by płyny ustrojowe usunąć z podłóg dokładnie, dlatego często wykonywany jest także demontaż podłogi czy zrywanie tapet ze ścian.

Ozonowanie mieszkania po zmarłym

Czy wiesz, że dezynfekcja pomieszczeń przez ozonowanie powietrza to jeden z najskuteczniejszych sposobów odkażania po zgonach? Wystarczy ustawić przemysłowy generator ozonu na odpowiednią moc i pozostawić na określonych czas. W trakcie zabiegu dezynfekcji pomieszczeń technicy stale monitorują stężenie ozonu przy pomocy mierników ozonu. 

Ozonowanie pomieszczeń doskonale sprawdza się jako skuteczne antidotum na nieprzyjemne zapachy po rozkładzie ciała w domu. Dzięki niemu można w krótkim czasie odkazić mieszkanie z bakterii, wirusów, jak i trupich jadów. 
pokoj

Odkażanie mieszkania po zgonach przez zamgławianie suchą mgłą

Drugim najpopularniejszym, a zarazem skutecznym sposobem dezynfekcji domu jest zamgławianie suchą mgłą z preparatem biobójczym, najczęściej nadtlenkiem wodoru i inne mieszanki na bazie alkoholu. Jak przebiega taki zabieg? Ekipa sprzątaczy miejsc śmierci sięga po dyfuzory suchej mgły i aplikuje do urządzenia środek chemiczny. Następnie preparat jest rozprowadzany po mieszkaniu pod postacią mikro kropelek. Dzięki niewielkim rozmiarom kropelki płynu z łatwością docierają w każde szczeliny w zakamarkach mieszkania. 

Zamgławianie pomaga usunąć zagrożenie biologiczne z mieszkania po zgonie i przywrócić je do ponownego użytku. Pozwala wyeliminować brzydki zapach zwłok często unoszący się w całym mieszkaniu i klatce schodowej. 

Etapy dezynfekcji mieszkania po zwłokach

Bez względu na to, czy to śmierć z przyczyn naturalnych, czy śmierć samobójcza, dezynfekcja mieszkania powinna zostać przeprowadzona w kilku krokach. 

Zwykle poszczególne etapy dezynfekcji mieszkania po zgonie oferowane przez firmy sprzątające rozpoczynają się od opróżnianie mieszkania i transportu skażonych materiałów do utylizacji. Następnie rozpoczyna się dezynfekcja mieszkania:

  • Usuwanie śladów krwi z podłogi środkami chemicznymi na bazie chloru;

  • Ozonowanie pomieszczeń na trupi jad w powietrzu;

  • Zamgławianie suchą mgłą ze środkiem biobójczym.

Każdy poszczególny etap sprzątania po zmarłym realizowany jest profesjonalnym sprzętem, który dostosowywany jest także do okoliczności śmierci, ponieważ każdy przypadek sprzątania jest inny i wymaga innego rodzaju podejścia do konkretnego rodzaju problemu.

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu po osobie zmarłej

Usługi sprzątania po zgonach to nie tylko czyszczenie mieszkania po zgonie i zajmowanie się usuwaniem śladów krwi, ale również usuwanie brzydkiego zapachu w całym pomieszczeniu, czyli dezodoryzacja. Co ciekawe, ten uporczywy smród po zwłokach można z łatwością usunąć, sięgając właśnie po 3 z wymieniowych metod nowoczesnej dezynfekcji funeralnej.

Woda utleniona, sklepowe odświeżacze czy kadzidełka nie sprawdzą się w usuwaniu trupiej woni. W przypadku zgonu konieczne jest wykonanie mieszanych technik dezynfekcji, by trwale usunąć brzydki zapach po zwłokach.

Gdzie zlecić usługi sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń po zgonie?

Sprzątanie po zmarłym profesjonalnymi środkami biobójczymi i przez ozonowanie z zamgławianiem zlecisz w firmie Kastelnik. Specjalna infolinia firmy czynna jest przez całą dobę, co znacząco ułatwia możliwość złożenia zlecenia także w nagłych przypadkach śmierci. 
 
Technicy z firmy Kastelnik świadczą certyfikowane usługi sprzątania i dezynfekcji mieszkań po zmarłych osobach, korzystając z profesjonalnych środków chemicznych, przemysłowych generatorów ozonu i dyfuzorów suchej mgły. Skontaktuj się ze specjalistami w branży DDD i zleć kilkuetapową dezynfekcją na miejscu zgonu.