Droga Saniki-Leśniki po remoncie oficjalnie otwarta
Nowa, odnowiona droga Saniki-Leśniki została oficjalnie otwarta. To inwestycja, która przyniesie korzyści zarówno lokalnym mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym region. Remont drogi powiatowej przyciągnął uwagę wielu przedstawicieli samorządowych oraz mieszkańców okolicznych miejscowości.
  1. Ukończono remont drogi powiatowej Saniki-Leśniki.
  2. Inwestycja obejmowała nową nawierzchnię asfaltową i zjazdy na posesje.
  3. Całkowity koszt wyniósł ponad 2,5 mln zł, z czego 1,5 mln zł pochodziło z dofinansowania rządowego.
  4. Droga jest częścią szlaku turystycznego Green Velo.

W środę, 15 maja 2024 roku, odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej drogi powiatowej Saniki-Leśniki, leżącej na terenie gminy Tykocin. W wydarzeniu uczestniczyli miejscowi samorządowcy, drogowcy oraz zaproszeni goście. Inwestycja ta obejmowała położenie nowej nawierzchni asfaltowej oraz wykonanie zjazdów na posesje.

Starosta Jan Bolesław Perkowski wyraził swoje zadowolenie z zakończenia remontu, zaznaczając, że dzięki wsparciu z budżetu państwa udało się przywrócić jakość drogi bez konieczności kosztownej przebudowy. – Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu z budżetu państwa i proszę wojewodę o kolejne fundusze, gdyż powiat białostocki jest największy w kraju i ma wiele dróg – mówił Perkowski.

Na uroczystości obecny był również zastępca burmistrza Tykocina, Robert Sidorski, który podkreślił znaczenie remontu lokalnych dróg dla samorządu. – Nie tylko główne drogi łączące gminy, ale i mniejsze są ważne – ocenił Sidorski. Sołtys Sanik, Romuald Backiel, również wyraził swoje podziękowanie za zrealizowaną inwestycję.

Wojewoda Jacek Brzozowski, obecny na otwarciu drogi, zaprosił turystów do odwiedzenia regionu Podlasia, przypominając, że przez nowo wyremontowany odcinek przebiega szlak Green Velo. – Zapraszamy turystów do Podlaskiego, w tym do pięknej gminy Tykocin – mówił Brzozowski, dodając, że dobre drogi to szybsza i lepsza komunikacja.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 2,5 mln złotych, z czego ponad 1,5 mln zł pochodziło z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a milion złotych z budżetu Powiatu Białostockiego. Gminy powiatu nie uczestniczą w kosztach remontów, co różni się od zasad obowiązujących przy przebudowie dróg, gdzie obowiązuje zasada finansowania w proporcji 50/50.


Na podstawie: Powiat Białystok