Mityng Gwiazd: Lekkoatletyczne widowisko na Rynku Kościuszki
Już w najbliższą niedzielę, 2 czerwca, Rynek Kościuszki zamieni się w arenę lekkoatletycznych zmagań podczas szóstej edycji Mityngu Gwiazd. To wyjątkowe wydarzenie sportowe przyciągnie zarówno lokalnych mieszkańców, jak i miłośników sportu z różnych zakątków świata.
  1. Start zawodów o godz. 13:30
  2. Występy czołowych sportowców w skoku wzwyż, skoku o tyczce i pchnięciu kulą
  3. Transmisja na żywo w TVP Sport
  4. Udział międzynarodowych gwiazd lekkoatletyki

W konkursie skoku wzwyż swoją obecność potwierdziła Maria Żodzik, białoruska zawodniczka, która od niedawna reprezentuje Polskę. Trenująca w Klubie Sportowym Podlasie Białystok pod okiem Roberta Nazarkiewicza, Żodzik ma na celu pobicie rekordu Mityngu Gwiazd ustanowionego przez Kamilę Lićwinko na poziomie 1,94 m.

Wzrok kibiców zwróci się również na rywalizację mężczyzn w skoku wzwyż. Na listach startowych znajdziemy m.in. Mateusza Przybyłko z Niemiec oraz Douwe Amelsa z Holandii, który triumfował w dwóch poprzednich edycjach. Obaj zawodnicy mają na swoim koncie życiowe rekordy przekraczające 2,30 m.

Na Rynku Kościuszki nie zabraknie również emocji związanych ze skokiem o tyczce. Wśród uczestników znajdzie się Piotr Lisek, ulubieniec publiczności i rekordzista Mityngu Gwiazd z wynikiem 5,81 m. Jego rywalami będą m.in. Amerykanin Austin Miller, współrekordzista z ubiegłego roku, oraz Emmanouil Karalis z Grecji, medalista tegorocznych halowych mistrzostw świata.

Konkurs pchnięcia kulą mężczyzn przyciągnie największe gwiazdy tej dyscypliny. Tom Walsh z Nowej Zelandii, wielokrotny medalista olimpijski i mistrzostw świata, stawi czoła Chukwuebuka Enekwechi z Nigerii, który niedawno ustanowił rekord życiowy 21,91 m. Polskę reprezentować będą Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki.

W rywalizacji kulomiotek zobaczymy m.in. Zuzannę Maślaną z Politechniki Białostockiej oraz Jessicę Inchude z Portugalii i Benthe Konig z Holandii, które triumfowały w poprzednich edycjach Mityngu Gwiazd.

Wszystkich kibiców lekkoatletyki i mieszkańców zapraszamy 2 czerwca na Rynek Kościuszki, gdzie odbędzie się Mityng Gwiazd. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w TVP Sport od godz. 13:30, a emocje towarzyszące rywalizacji sportowej na pewno dostarczą niezapomnianych wrażeń.

„Wszystkich kibiców lekkoatletyki i mieszkańców Białegostoku zapraszam 2 czerwca na Rynek Kościuszki, gdzie odbędzie się Mityng Gwiazd. To będzie wspaniała okazja, aby zobaczyć zawody niezwykłych sportowców, chociażby Piotra Liska, Michała Haratyka czy Konrada Bukowieckiego. Nie zabraknie najlepszych zawodników z zagranicy, reprezentujących m.in. Holandię, Portugalię, Grecję, Nigerię, Nową Zelandię i USA” – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia sportowego, które na pewno dostarczy wielu emocji i pozwoli podziwiać najlepszych lekkoatletów w akcji.


Źródło: UM Białystok