Mnóstwo atrakcji na Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim w niedzielę
W najbliższą niedzielę, 2 czerwca, Stadion Miejski stanie się centrum dziecięcej radości i zabawy. Od godziny 10 do 17 najmłodsi mieszkańcy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.
  1. Występy sportowe i interaktywne atrakcje.
  2. Eksperymenty chemiczne i druk jadalną czekoladą.
  3. Warsztaty związane z kulturą chińską.
  4. Dziecięcy Festiwal Piłkarski dla rocznika 2015.

W ramach „Dnia Dziecka na Stadionie Miejskim” na najmłodszych czeka wiele niespodzianek. W programie znajdą się między innymi pokazy treningów oraz możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć z zawodnikami drużyny Lowlanders Białystok. Dzieci będą mogły także ułożyć mega puzzle, zbudować konstrukcje z giga klocków oraz poskakać na trampolinach.

Jednym z głównych punktów programu będzie Dziecięcy Festiwal Piłkarski, dedykowany dzieciom z rocznika 2015. Festiwal rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do godziny 16. Weźmie w nim udział 20 drużyn, każda z nich licząca po 12 uczestników. Mecze będą rozgrywane na głównej płycie boiska, podzielonej na cztery mniejsze boiska. Każda drużyna rozegra 6 spotkań, a na zakończenie wydarzenia wręczone zostaną medale za udział.

Dodatkowo, na dzieci czekać będą liczne atrakcje sportowe, takie jak pokazy umiejętności piłkarskich, nauka strzelania z łuku, gry w koszykówkę, badmintona oraz tenisa ziemnego i stołowego. To idealna okazja, aby spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych i spędzić czas na świeżym powietrzu.

– Zapraszamy rodziny z dziećmi na stadion, aby wspólnie ciekawie spędziły to radosne święto: Dzień Dziecka – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Nie zabraknie również edukacyjnych aktywności. Dzieci będą mogły przeprowadzić fascynujące eksperymenty chemiczne oraz przyjrzeć się drukowi jadalną czekoladą. Dodatkowo, będzie możliwość nałożenia gogli wirtualnej rzeczywistości, co z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

W ramach warsztatów związanych z kulturą chińską, najmłodsi będą mogli przymierzyć tradycyjne chińskie stroje, nauczyć się chińskiej kaligrafii, malować na papierze ryżowym, produkować tusz oraz bawić się w kostiumie sumo. Nie zabraknie także degustacji chińskiej herbaty, co pozwoli dzieciom poznać smaki z dalekiego Wschodu.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania Dnia Dziecka na Stadionie Miejskim. To doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną, bawić się i uczyć jednocześnie.


Według informacji z: Urząd Miejski Białystok