Podsumowanie projektu „A-TO-MY” w białostockich szkołach
Projekt „A-TO-MY” skierowany do uczniów i nauczycieli z Białegostoku dobiegł końca z wieloma sukcesami. Inicjatywa, która miała na celu poprawę świadomości zdrowia psychicznego, zakończyła się uroczystą konferencją i rozdaniem nagród dla uczestników konkursu plastycznego.
  1. Warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży i nauczycieli.
  2. Debata na temat zdrowia psychicznego młodzieży.
  3. Konkurs plastyczny „Mapa zdrowia psychicznego”.
  4. Kontynuacja projektu w przyszłym roku szkolnym.

W ramach projektu „A-TO-MY” zorganizowano szereg warsztatów psychoedukacyjnych dla uczniów i nauczycieli. Uczestnicy mieli okazję zgłębić tematykę zdrowia psychicznego, która często jest pomijana w codziennych rozmowach. Warsztaty te odbywały się w różnych placówkach oświatowych i były prowadzone przez specjalistów z białostockich poradni psychologiczno-pedagogicznych.

– To bardzo ważne, że taki projekt był realizowany w białostockich szkołach. Problemy ze zdrowiem psychicznym ma coraz więcej dzieci i młodzieży. Naszym zadaniem jest przyjście im z pomocą w jak najszerszym, możliwym zakresie – powiedział zastępca prezydenta Tomasz Klim.

Podczas konferencji, która odbyła się 28 maja w Zespole Szkół Elektrycznych, podsumowano działania realizowane w ramach projektu. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz VIII Liceum Ogólnokształcącego opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z projektem. W trakcie konferencji odbyła się również debata poświęcona zdrowiu psychicznemu młodzieży.

Ważnym elementem projektu był konkurs plastyczny na wykonanie „Mapy zdrowia psychicznego”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Sybiraków, Szkoły Podstawowej Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II oraz Szkoły Podstawowej nr 6. Zwycięski projekt, który zostanie przeniesiony na mural, przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych.

Wszystkie te działania miały na celu nie tylko edukację, ale również uwrażliwienie młodzieży na problemy zdrowia psychicznego. Projekt będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym, co daje nadzieję na dalsze pozytywne zmiany i większe zrozumienie tej ważnej tematyki.


Urząd Miejski Białystok