Podpisano umowę na budowę nowego mostu k. Fast
Zapowiada się nowa inwestycja na rzece Białej w pobliżu Fast, która ma przynieść ulgę mieszkańcom gminy Dobrzyniewo Duże. Umowa na budowę nowego mostu została właśnie podpisana.
  1. Stary most zostanie rozebrany.
  2. Nowy most powstanie do sierpnia 2026 roku.
  3. Koszt inwestycji wyniesie blisko 11 mln zł.
  4. Projekt jest dofinansowany z budżetu państwa.

Dotychczasowy most wzdłuż drogi z Fast do Dobrzyniewa stał się niebezpieczny z powodu złego stanu technicznego. Kilka dni temu Powiatowy Zarząd Dróg wprowadził ograniczenia tonażu do 8 ton oraz zwężenie do jednego pasa ruchu, co znacząco utrudnia ruch pojazdów.

W imieniu Powiatu Białostockiego umowę na realizację inwestycji podpisali starosta Jan B. Perkowski, wicestarosta Roman Czepe oraz Zdzisław Łukaszewicz z zarządu powiatu. W imieniu firmy Mosty Łódź, która wygrała przetarg, podpisy złożyli prezes Waldemar Pierożak i wiceprezes Beata Haik.

Koszt budowy nowego mostu to blisko 11 milionów złotych. Inwestycja jest w 60% dofinansowana z budżetu państwa, a pozostałe koszty pokryją Powiat Białostocki i Gmina Dobrzyniewo Duże. Mieszkańcy mogą się spodziewać ukończenia prac na początku sierpnia 2026 roku, choć wiceprezes Haik zadeklarowała, że firma postara się zakończyć projekt wcześniej.

Starosta Jan B. Perkowski podkreślił wagę inwestycji, mówiąc: "Budowa nowego mostu jest konieczna, myślę, że jest to dobra informacja dla mieszkańców gminy Dobrzyniewo".

Nowy most ma przynieść ulgę zarówno mieszkańcom, jak i kierowcom, którzy obecnie muszą znosić utrudnienia związane z ograniczeniami na starym moście. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz płynności ruchu w regionie, co jest kluczowe dla lokalnej społeczności.


Na podstawie: Powiat Białystok