Dni Białegostoku 2024: Świętowanie od 21 do 23 czerwca
Dni Miasta Białegostoku 2024 zapowiadają się niezwykle interesująco. Od 21 do 23 czerwca mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych i artystycznych, które odbędą się w różnych częściach miasta.
  1. Koncerty na Rynku Kościuszki
  2. Wręczenie wyróżnień i nagród
  3. Podlaskie Śniadanie Mistrzów
  4. Festiwale kulturalne

Już w piątek, 21 czerwca, o godzinie 19:00, na Rynku Kościuszki rozpocznie się muzyczna część obchodów. Wystąpią takie gwiazdy jak Kuba Szmajkowski, Enej i Margaret, dostarczając mieszkańcom niezapomnianych wrażeń.

Sobotnie wydarzenia, 22 czerwca, rozpoczną się o godzinie 10:00 Podlaskim Śniadaniem Mistrzów, tym razem pod hasłem „Drogowy Atlas Smaków”. O godzinie 19:00 na Rynku Kościuszki zostaną wręczone Honorowe Wyróżnienia Prezydenta Miasta „Urbi Meritus – Zasłużony Miastu”. Wieczór zakończy koncert „Czułe struny” z udziałem Natalii Kukulskiej i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

W niedzielę, 23 czerwca, o godzinie 18:00 w kinie Forum odbędzie się wręczenie Nagród Artystycznych Prezydenta Miasta. W trakcie wydarzenia wystąpią Alicja Majewska i Warsaw String Quartet. Nagrodzeni za wybitne osiągnięcia artystyczne zostali:

  • Izabela Dąbrowska – aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa
  • Michał Jarmoszuk – aktor, wokalista, kompozytor
  • Marta Sawicka-Danielak – pisarka i dziennikarka
  • Mariusz Maciej Sokołowski – nauczyciel, historyk lokalnej społeczności żydowskiej

Jednak to nie wszystko, co przygotowano na te dni. W programie znajdą się także inne wydarzenia, takie jak ekologiczny turniej szachowy, piknik „Drugie życie drzew”, spektakl „W białostockim labiryncie. Opowieści wielokulturowego miasta”, wystawa „Śladami utraconego świata” oraz miejska gra terenowa – quest „Czarodziej”.

Warto również wspomnieć o festiwalach towarzyszących obchodom Dni Miasta. Od 14 do 16 czerwca odbędzie się festiwal Barokowe Ogrody Sztuki „Król Słońce – fascynacje Branickiego”, a od 18 do 22 czerwca Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich „Lalkanielalka”.

– Święto Białegostoku to wspaniała okazja, żeby spotkać się, porozmawiać, poczuć radość i dumę z naszego miasta. Mam nadzieję, że tegoroczne obchody Dni Miasta przyniosą nam wszystkim same wyjątkowe doznania – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Zachęcam mieszkańców do wspólnego świętowania. Dołączcie do nas, aby uczcić to wspaniałe miejsce, w którym żyjemy.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach i wspólnego celebrowania naszego miasta!


Na podst. Urząd Miejski Białystok