Strażackie pikniki ruszą w Białymstoku i 16 innych miastach

Strażackie pikniki ruszą w Białymstoku i 16 innych miastach

FOT. PSP Białystok

Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej przygotowała serię Pikników Edukacyjnych, które w maju pojawią się na mapie kraju razem z obchodami Dnia Strażaka. Jedno z wydarzeń odbędzie się 7 maja w Białymstoku, a organizatorzy wpisali całą akcję w działania prowadzone przez Państwową Straż Pożarną. Na liście są także Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Łódź i kolejne miasta.

Pikniki mają odbywać się w ramach tegorocznych obchodów Dnia Strażaka na wszystkich szczeblach struktur organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. To oznacza, że wydarzenia nie ograniczą się do jednego miejsca ani jednego terminu. Harmonogram rozłożono na cały maj, a pierwszy punkt programu zaplanowano na 4 maja w Warszawie podczas centralnych obchodów.

Potem strażacka edukacja trafi do kolejnych miast. 8 maja gospodarzem będą Tarnowskie Góry , 9 maja - Szczecin i Piła, 12 maja - Zielona Góra, 14 maja - Gdańsk i Krasnystaw, 15 maja - Brzeg, 16 maja - Wrocław i Łódź, 20 maja - Giżycko, 21 maja - Brzozów, 22 maja - Grudziądz, 23 maja - Warszawa i Dąbrowa Tarnowska, a 29 maja - Końskie. W Podlaskiem szczególnie ważna pozostaje data 7 maja, kiedy piknik odbędzie się w Białymstoku.

To nie jest zwykły punkt w kalendarzu imprez. Strażacy i organizatorzy stawiają na wydarzenie, które ma łączyć rodzinny charakter z edukacją o bezpieczeństwie, a właśnie taki format potrafi przyciągnąć uwagę bardziej niż oficjalne komunikaty.

na podstawie: Straż Pożarna w Białymstoku.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (PSP Białystok). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.