UM Białystok: Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki
Szesnasta edycja Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki odbędzie się między 4 a 9 czerwca. Na mieszkańców będzie czekało kilkaset atrakcji, m.in. spotkań z naukowcami, prezentacji, warsztatów i pokazów. Na zakończenie festiwalu Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim w Białymstoku.
W tym roku Miasto Białystok, obok Łomży i Suwałk, jest partnerem XVI edycji Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Na początku czerwca szkoły wyższe województwa podlaskiego zjednoczą siły, aby pokazać jak ciekawa i pasjonująca jest nauka oraz sztuka.
Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to wyjątkowe wydarzenie, które popularyzuje wiedzę i osiągnięcia podlaskich badaczy, a także pozwala poznać naukę od kuchni”. W ramach festiwalu przygotowano kilkaset atrakcyjnych propozycji. Będzie okazja, aby spojrzeć na naukę jako dostępną i zrozumiałą, spotkać się z ekspertami, a także zwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria badawcze i pracownie. To przygoda, którą może przeżyć każdy, niezależnie od wieku i posiadanej wiedzy.
Festiwal Nauki i Sztuki zapowiada się interesująco , atrakcji będzie mnóstwo dla białostoczan w każdym wieku zapewnia Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta. Szczególnie zapraszam na Rodzinny Piknik Naukowy na stadionie. Będzie tam można eksperymentować, odkrywać i poznawać świat nauki.
W trakcie festiwalu będą się odbywały pokazy, warsztaty, wykłady popularno-naukowe, gry i zabawy dla najmłodszych uczestników, zawody sportowe, w tym międzyuczelniany turniej piłki nożnej. Jednym z wydarzeń będzie wystawa matematyczna Wszystko jest… liczbą”. Pod tym tytułem kryje się projekt popularyzujący matematykę i przekonanie, że towarzyszy nam ona we wszystkich aspektach życia. Festiwalowi towarzyszyć będzie konferencja Człowiek a sztuczna inteligencja”. Nie zabraknie także wydarzeń artystycznych. W sumie na mieszkańców województwa podlaskiego będzie czekało prawie 600 propozycji.
Wstęp na imprezy XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki jest bezpłatny, ale ze względów organizacyjnych na część wydarzeń obowiązują elektroniczne zapisy na stronie www.podlaskifestiwal.pl . Rejestracja jest możliwa do 28 maja.
Koordynatorem festiwalu jest Politechnika Białostocka.
(oprac. Kamila Bogacewicz)
Urząd Miejski w Białymstoku, bialystok.pl/, bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/podlaski-festiwal-nauki-i-sztuki.html
Ostatnie Artykuły

Na Branickiego ruszyły roboty. Piesi i rowerzyści muszą zwolnić

Drugie zawody powożenia w Łapach. Zaprzęgi ruszą na trasę

Nocne utrudnienia na dwóch ulicach – drogowcy odnowią oznakowanie

Poczobut wrócił do Białegostoku. Przy Popiełuszce padły słowa wdzięczności

Psycholodzy z dyspozytorni zjechali do Białegostoku. Stawką jest spokój pod presją

Światła na Piłsudskiego mają zatrzymać codzienny pośpiech

Rodzinny piknik przy szkole w Złotorii. Loteria, licytacja i grill

Rolnicy z Choroszczy mogą trafić do badania GUS. W grę wchodzą unijne pieniądze

Mongolia z bliska - Piotr Malczewski zabrał Białystok na step

Golf, padel i pływalnia w jednym turnusie. BOSiR szykuje nowe wakacje dla dzieci

Nowe nasadzenia zmieniły centrum Choroszczy w kolorową wizytówkę lata

Zatoka przy Rzece Białej zniknie na czas przebudowy przystanku

Bezpieczeństwo i zabytki pod lupą w Krakowie padły ważne słowa

Przystanek przy urzędzie znów staje tam, gdzie pasażerowie go znali
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku - kontakt, godziny, świadczenia i pomoc
- Prokuratura Rejonowa w Białymstoku - kontakt, godziny, obsługa spraw
- Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego - kontakt, biuro, członkowie
- Podlaski Urząd Skarbowy w Białymstoku - kontakt, godziny, e-usługi, zasięg terytorialny
- Urząd Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Białymstoku - kontakt, adres i dojazd
- Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku - kontakt, działy, mieszkania komunalne i e-usługi
