Przyjęcia organizowane w ogrodzie zdobywają coraz większe uznanie. Piękna sceneria, niezliczone możliwość aranżacyjne i ciepły klimat sprawiają, że tego rodzaju przyjęcia są zapamiętywane na długo. Żeby jednak tak się stało konieczne jest zadbanie o kilka elementów. Trzeba zorganizować namiot, krzesła, wynajem miejsca oraz orkiestrę. O czym jeszcze warto pamiętać?

  1. Miejsce do zabawy

Samo zaaranżowanie przyjęcia w ogrodzie to za mało, żeby goście dobrze się bawili. Potrzebne jest wydzielenie odpowiedniej przestrzeni, w której będzie można tańczyć, miejsc, gdzie można odpoczywać i wreszcie strefy relaksu. Jak to zrobić?

Pomocnym elementem będzie na pewno namiot imprezowy. To on stanowi główne miejsce imprezy, a jednocześnie zapewnia ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dobrze jest również zapewnić gościom strefę relaksu, gdzie będą mogli odpocząć po godzinach spędzanych na parkiecie. Tutaj niezbędnym elementem mogą okazać się meble eventowe. Tworzą przyjemny klimat odpoczynku.

Koniecznie należy zadbać również o parkiet. Sam kawałek trawnika może nie wystarczyć, dlatego warto zwrócić się do firm przygotowujących takie imprezy w plenerze. Są one w stanie przygotować miejsce do tańczenia na dowolnej przestrzeni.

  1. Pyszne jedzenie

Przez żołądek do serc gości. Bezsprzecznie jest to jeden z najważniejszych elementów każdej imprezy. Jedzenie można przygotować samodzielnie lub skorzystać ze specjalnego cateringu. To drugie rozwiązanie zdobywa coraz większe uznanie wśród osób organizujących przyjęcia. Dlaczego się tak dzieje?

Udane przyjęcie w ogrodzie - niezbędne elementy

  1. DJ lub orkiestra

Trudno o dobrą zabawę bez muzyki. Zapewnią ją DJ lub orkiestra. Wybór jednego z tych dwóch rozwiązań powinien być uzależniony przede wszystkim od wieku gości. Jeśli dominują osoby młode to można postawić na DJ, którego zatrudnienie jest znacznie tańsze. Jeśli na imprezie pojawi się więcej osób starszych to lepiej sprawdzi się orkiestra - gra muzykę dużo bardziej różnorodną. Warto jednak pamiętać, że koszt zatrudnienia kapeli może przekraczać nawet 5 tys. zł.

  1. Idealna pogoda

To element, na który organizator nie ma żadnego wpływu. Warto jednak o nim wspomnieć, ponieważ bez dobrej pogody trudno jest o dobre przyjęcie na świeżym powietrzu. Jedyne co można zrobić w przypadku gorszych prognoz pogody, to zorganizowanie specjalnego namiotu imprezowego, który jest osłonięty z każdej ze stron. Zapewnia on ochronę przed deszczem i silnym wiatrem.

Podsumowanie

Spełnienie tych czterech elementów to gwarancja tego, że impreza w ogrodzie będzie udana. Można oczywiście wspomnieć jeszcze o innych rzeczach, które warto zapewnić gościom takich jak: food truck z lodami, strefa chill out, czy też barek z napojami. Najważniejsze jest jednak odpowiednie podejście i chęć do zabawy!