Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Pechowo zakończył się ostatni dzień 2020 roku dla 43-letniego mężczyzny, którego auto dachowało na trasie Szczuczyn – Wąsosz w powiecie grajewskim. Do zdarzenia doszło około godziny 9.20 w okolicach miejscowości Kolonia Gródź.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do grajewskich strażaków o godzinie 9.25 z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku. Z informacji wynikało, że samochód osobowy marki Audi A4 leży na dachu, a kierujący nim mężczyzna z widocznymi obrażeniami ciała znajduje się na zewnątrz.

Jako pierwszy na miejsce dojechał zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu, którego dowódca potwierdził informacje zawarte w treści zgłoszenia i dodał, że samochód biorący udział w zdarzeniu częściowo blokuje jeden pas ruchu. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce wypadku i niezwłocznie przystąpili do wstępnej oceny stanu poszkodowanego kierowcy. Po wykonaniu tych czynności strażacy udzielili rannemu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa, ułożeniu na desce ortopedycznej, opatrzeniu rany głowy, zabezpieczeniu przed utratą ciepła i tlenoterapii biernej.

Z chwilą przyjazdu na miejsce 2 zastępów ratowniczo-gaśniczych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, opiekę nad poszkodowanym przejęła rota medyczna, która monitorowała jego stan zdrowia, w tym saturację i udzielała wsparcia psychicznego do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Pozostali strażacy przeszukali pobliski teren w celu upewnienia się czy w zdarzeniu nie brały udziału inne osoby, które mogłyby wymagać ewentualnej pomocy.

Akcja ratownicza, w którą zaangażowanych było 15 strażaków trwała 1,5 godziny.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: asp. Marek Samełko, KP PSP w Grajewie

 


Artykuły promocyjne

KWPSP Białystok:  								Wypadek drogowy na trasie Szczuczyn – Wąsosz