W związku z zaostrzającą się pandemią i zaleceniami rządu dotyczącymi pracy zdalnej zachęcamy mieszkańców Białegostoku do korzystania z systemu umawiania wizyt e-kolejka w Urzędzie Miejskim. Dzięki temu można umówić się na konkretny dzień i godzinę, uniknąć stania w kolejkach i gromadzenia się. Praca urzędu odbywa się z zachowaniem rygoru sanitarnego.

W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa Urząd Miejski apeluje, aby mieszkańcy osobiście załatwiali te sprawy, które są niezbędne. Jeśli wizyta w urzędzie jest konieczna, warto przychodzić pojedynczo, bez osób towarzyszących. Tak, aby w urzędzie nie gromadziło się wiele osób jednocześnie. W trakcie wizyty należy pamiętać o obowiązku zachowania dystansu społecznego (co najmniej 1,5 m), zakrywaniu ust i nosa maseczką oraz dezynfekcji rąk.

– Robimy wszystko, aby w tym trudnym czasie nasz urząd był jednak dostępny dla mieszkańców. Prosimy białostoczan o wyrozumiałość i przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Wszystkich mieszkańców zachęcamy do korzystania z elektronicznego systemu umawiania wizyt e-kolejka. Pozwoli to to ograniczyć niepotrzebny kontakt z innymi ludźmi i umożliwi szybkie załatwienie sprawy. Korzystając z e-kolejki można umówić wizytę w następujących departamentach: obsługi mieszkańców, architektury, finansów miasta (podatki), ochrony środowiska, skarbu i geodezji.

Aby zarezerwować wizytę, wystarczy wybrać sprawę, a następnie zaznaczyć dzień i godzinę planowanej wizyty. Po wypełnieniu wszystkich pól i wybraniu przycisku „umów wizytę” wyświetli się potwierdzenie rezerwacji. Bilet należy odebrać w biletomacie 10 minut przed umówioną godziną. Warto wiedzieć, że system rezerwacji odnotowuje spóźnienie jako rezygnację. Prosimy osoby, które rezygnują z umówionej wizyty o jej wcześniejsze anulowanie. Przed umówieniem spotkania zachęcamy do przeczytania opisu procedury, aby wiedzieć, jakie dokumenty i załączniki są wymagane.

W związku z ukazaniem się Rozporządzenia Rady Ministrów z 21 stycznia 2022 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii informujemy, że o pracy zdalnej pracowników decydują dyrektorzy poszczególnych departamentów. W Urzędzie Miejskim bezpośrednia obsługa mieszkańców nadal jest możliwa.

Warto zapoznać się także z krótkim poradnikiem dotyczącym tego, jak załatwić sprawę w Departamencie Obsługi Mieszkańców.

Kamila Bogacewicz

Dotykowy monitor na korytarzu Urzędu Miejskiego do rejestracji w kolejce