Jak można wykorzystać olej lniany w pielęgnacji?

Do tłoczenia olej lnianego wykorzystywane są nasiona lnu. Już w czasach starożytnych wykorzystywany był do leczenia różnego rodzaju dolegliwości. Dzisiaj wiemy, że zawiera on wiele cennych składników. Dzięki temu jest pomocny nie tylko w profilaktyce i leczeniu różnego rodzaju dolegliwości. Okazało się, że jest produktem, który warto wykorzystać do pielęgnacji skóry i włosów.

Jakie składniki zawiera olej lniany?

Tłoczony na zimno olej lniany jest bardzo bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6 oraz omega-9. W jego składzie są również kwasy nasycone oraz witamina E, która jest jednym z silniejszych przeciwutleniaczy. Olej lniany nie tylko neutralizuje działanie wolnych rodników i zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne, ale działa też przeciwzapalnie, antybakteryjnie i odkażająco. Posiada również właściwości nawilżające.

Jak wykorzystać olej lniany jako kosmetyk?

Olej lniany doskonale sprawdza się do pielęgnacji skóry i włosów. Może być stosowany do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Szczególnie jednak jego stosowanie zaleca się osobom ze skórą suchą. Tłoczony na zimno z ziaren lnu olej sprawdza się również do pielęgnacji skóry, która ma skłonność do rumienienia. Stosowanie oleju lnianego jest polecane osobom, które borykają się z atopowym zapaleniem skóry (AZS). AZS nie jest jedynym schorzeniem dermatologicznym, przy którym stosowanie oleju lnianego przynosi bardzo dobre efekty. Inne choroby, których objawy łagodzi ten olej to między innymi zapalenie skóry, łuszczyca, egzema, pokrzywka, łojotok. Olej lniany można wykorzystać nie tylko do pielęgnacji skóry, ale także włosów. Doskonale sprawdza się do pielęgnacji włosów osłabionych zabiegami fryzjerskimi. Mogą go stosować również osoby z wysokoporowatymi włosami.

Olej lniany może być stosowany w pielęgnacji każdego typu skóry. Szczególnie poleca się go osobom z suchą skórą. Do pielęgnacji mogą stosować go także osoby z cerą trądzikową. Jest on również preparatem, który można stosować na zmarszczki. Kompletne informacje o zastosowaniu oleju lnianego w kosmetyce znajdziesz na blogu: https://triny.pl/blog/olej-lniany-w-kosmetyce/.