3 powody dla których warto stawiać na ubezpieczenia turystyczne

Osoby, które planują wyjazd wakacyjny, powinny rozważyć zakup ubezpieczenia turystycznego. Na polskim rynku znajdziemy wiele firm, które oferują korzystne pakiety różniące się ceną oraz zakresem ochrony. Z jakich trzech głównych powodów warto zdecydować się na taką polisę? Podpowiadamy.

1. Pokrycie nieprzewidzianych wydatków

Ubezpieczenie turystyczne to dobra opcja dla osób, które obawiają się sporych wydatków związanych z obsługą i transportem medycznym do Polski. Taka polisa chroni także przed wysokimi wydatkami na prywatne usługi lekarskie oraz pozwala pokryć koszty związane z przebywaniem w szpitalu lub innej placówce medycznej. W przypadku niektórych urazów może być konieczna także rehabilitacja. Sumaryczny jej koszt również pokrywa dobre ubezpieczenie.

W podstawowych pakietach ubezpieczycieli znajdziemy także ochronę przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, które mogą mieć miejsce w obcym kraju, a samo dochodzenie roszczeń może być wyjątkowo skomplikowane. Na przykład bardzo kosztowna może być utrata cennego sprzętu fotograficznego wraz z bagażem. Ubezpieczyciel w przypadku kradzieży wypłaca odszkodowanie. Niezbędna jest w takim przypadku niezbędne dokumentacja oraz zgłoszenie rabunku lub włamania do pokoju hotelowego na policji.

2. Wsparcie tłumacza i prawnika podczas pobytu za granicą

Nie każda osoba, która wyjeżdża na wakacje do egzotycznego kraju zna lokalny język lub umie porozumieć się po angielsku. Nie jest to dużym problemem podczas zakupów lub zwiedzania. Może jednak stanowić istotną trudność, gdy zajdzie potrzeba zgłoszenia kradzieży albo skorzystania z usług medycznych. W większości wariantów dostępnych ubezpieczeń dla turystów można znaleźć zapis dotyczący wsparcia przez tłumacza. Wybierając odpowiedni numer telefonu można skorzystać z jego pomocy, dość często przez całą dobę. W niektórych opcjach turysta uzyskuje także wsparcie prawnika, który wyjaśni oraz podpowie co należy zrobić w konkretnej sytuacji.

3. Niska cena ubezpieczenia w porównaniu do korzyści

Wybierając ubezpieczenie turystyczne płacimy stawkę dzienną, która zależy tylko i wyłącznie od okresu przebywania za granicą. W najtańszej opcji cena dzienna nie przekracza kwoty 5 złotych, co jest niewielką sumą w porównaniu do istotnych korzyści. Przy wyborze konkretnej polisy należy zwrócić uwagę na sumę gwarantowanego ubezpieczenia. Zwykle nawet ta najtańsza opcja jest dla wielu osób w zupełności wystarczająca, aby pokryć ewentualne koszty związane z leczeniem lub kradzieżą cennego sprzętu elektronicznego.