Sztuki walki w życiu dziecka

Każdy rodzic winien być świadomy tego, jak ważny jest rozwój fizyczny jego dziecka. To nie tylko lekcje W-F, ale także możliwość uczestnictwa w dodatkowych treningach. Warto pomyśleć o sztukach walki i samoobrony, których nauka może wnieść wiele do życia dziecka.

Szkoła sztuk walki i samoobrony - rozwój fizyczny

Co dają regularne treningi? Pozytywnie wpływają na rozwój fizyczny:

  • poprawiając koordynację ruchową,
  • większa siła i kondycja,
  • lepsza świadomość własnego ciała,
  • zwiększenie ruchu poszczególnych stawów i mięśni.

Sztuki walki to dobra podstawa do tego, aby rozpocząć także przygodę z innymi dyscyplinami sportowymi.

Dobra szkoła dla każdego

Rodzice chcący zapisać swoją pociechę na boks, zajęcia Krav Magi, Kickboxing, itd, mają do wyboru szkołę Słowiańska Duma. Niezbędne informacje znaleźć można m.in. na https://slowianskaduma.pl/szkola-sztuk-walki/. Zajęcia przeznaczone są nie tylko dla dzieci, ale również dla młodzieży i starszych osób. Dzięki ich treningom, w różnych sportach walki, można nawet osiągnąć stopień mistrzowski - jeżeli tylko ktoś będzie przykładał się do treningów.

To, co wyróżnia szkołę to m.in. doświadczenie instruktorów, którzy czuwają nad bezpiecznym przebiegiem treningu. Samoobrona przeznaczona jest dla początkujących, jak również osób zaawansowanych. W ofercie znaleźć można również treningi obwodowe oraz wydolnościowe, które to są połączeniem ćwiczeń siłowych i cardio, dzięki czemu w szybkim tempie będzie można osiągnąć naprawdę dużo. Wiele ciekawych informacji znaleźć można także na https://slowianskaduma.pl/boks/boks-dla-dzieci/.

Nauka poprzez zabawę

Niezależnie od tego z jakimi sportami walki ma się do czynienia, wszystkie treningi to tak naprawdę dobra zabawa. Zarówno, jeżeli mowa o su kung, ju jitsu, kung fu, boksie, itd. - trener musi tak poprowadzić trening, aby zachęcić do siebie młodych adeptów, którzy nie tylko chcą nauczyć się samoobrony. Jego zadaniem jest pokazanie, że taka aktywność fizyczna (co prawda wyczerpująca) to doskonałą forma zabawy.

Większa pewność siebie

Boks dla dzieci to większa pewność siebie, która pomaga podnieść samoocenę. Mały człowiek staje się częścią "walecznej" rodziny, która także wpływa na jego indywidualne postrzeganie, budząc respekt wśród rówieśników. W szczególności warto o takich zajęciach ze sztuk walki pomyśleć w przypadku nieśmiałych osób. Całkiem możliwe że znajomość sztuk walki i samoobrony pomoże pokonać jego słabości. Wraz z nabywaniem kolejnej wiedzy, wiara we własne możliwości będzie rosnąć.

Nauka samoobrony

Wiele zagrożeń czyha na dzieci. Rodzice - chociaż bardzo by chcieli - nie są w stanie rozwinąć nad nimi bezpiecznego parasola, chroniąc przed wszystkimi zagrożeniami. Warszawa, Poznań, Kraków i inne miasta - nigdy nie można przewidzieć co się stanie. Jednak znajomość poszczególnych sztuk walki, jest w stanie zapewnić zdecydowanie większy poziom bezpieczeństwa. W sytuacji zagrożenia, dziecko będzie wiedzieć jak ma zareagować. Agresorzy unikają atakowania osób, które są pewne siebie. Znajomość podstawowych ruchów jest w stanie sprawić, że ryzyko ataku zmaleje.

Nowe znajomości

Na trening sztuk walki warto spojrzeć jako na możliwość rozwoju psycho-społecznego dziecka. Z treningu wychodzi się nie tylko z nowymi umiejętnościami, ale także znajomościami. Przebywając w grupie, każdy będzie wiedział jak się z pozostałymi osobami zintegrować, zyskując możliwość poznania nowych osób. Dziecko czuje się częścią sportowej rodziny, tworząc nowe, jakże ważne więzi. Tym bardziej że systematyczne treningi są w stanie pozwolić na utrzymanie tych znajomości przez wiele lat.