Ruszył nabór przedsięwzięć do „Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Białegostoku na lata 2024-2034”. Wnioski można składać do 22 listopada.

Celem programu jest poprawa spójności społeczno-gospodarczej obszaru rewitalizacji, jakości życia mieszkańców na tym terenie oraz stanu środowiska naturalnego. Jako obszary do rewitalizacji wyznaczono Centrum i Dojlidy, oraz Starosielce.

Inicjatorem przedsięwzięcia może być każdy podmiot, który zamierza je w dalszej kolejności zrealizować. Zgłoszenia mogą dotyczyć np. działań o charakterze społecznym czy polegających na realizacji prac budowlanych, remontowych, konserwatorskich czy restauratorskich.

Propozycje projektów należy zgłaszać:

  • w wersji elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • w wersji papierowej – Urząd Miejski w Białymstoku, ul. Słonimska 1, 15-950 Białystok.

Nabór projektów trwa od 31 października do 22 listopada. Szczegóły są dostępne w zakładce „Rewitalizacja”.

Więcej informacji można uzyskać e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie – 85 879 7308.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz