Współpraca z headhunterem w Białymstoku – wszystko, co musisz wiedzieć

Headhunter jest rekruterem, jednak jego działania dotyczą przede wszystkim poszukiwania dla firm wysoko wykwalifikowanych specjalistów i managerów. Współpraca z headhunterem w Białymstoku rozpoczyna się najczęściej w momencie, kiedy firma nie radzi sobie z poszukiwaniem kandydatów za pośrednictwem tradycyjnej rekrutacji.

Headhunter Białystok - na czym tak naprawdę polega jego praca?

Profesjonalny headhunter to osoba z doskonałą znajomością rynku pracy, co jest poparte odpowiednimi umiejętnościami i doświadczeniem. Wielu headhunterów posiada doświadczenie managerskie, co skutkuje obyciem w branży oraz rozbudowaną siecią kontaktów. Headhunterzy dysponują odpowiednią bazą specjalistów oraz kontaktów, które mogą takie osoby polecić. Firmy chętnie korzystają z usług headhunterów w Białymstoku, również ze względu na fakt, że wykazują oni większą obiektywność podczas selekcji kandydatów i dzięki temu nie podejmują błędnych decyzji w procesie rekrutacyjnym. Najważniejszą cechą, którą powinien wyróżniać się headhunter, jest dyskrecja, którą musi zapewnić zarówno kandydatom, jak i pracodawcom.

Współpraca z headhunterem w Białymstoku - jakie są jego zadania?

Najważniejszym zadaniem headhuntera jest wsparcie oferowane pracodawcom w selekcji odpowiednich kandydatów. Jego działalność obejmuje:

  • przygotowanie procesu rekrutacji,
  • wyszukiwanie kandydatów, którzy aktualnie zajmują podobne stanowiska w innych firmach,
  • weryfikację kwalifikacji kandydatów biorących udział w rekrutacji,
  • sprawdzenie referencji kandydatów wystawionych przez byłych pracodawców.

Coraz częściej headhunterzy wspierają pracodawców w kwestiach związanych z HR. Mowa tutaj o doradztwie w zakresie rozwoju pracowników, modeli wynagradzania, marketingu HR oraz tworzenia strategii personalnych. Inaczej mówiąc, headhunter staje się dodatkowo konsultantem w problematyce kadrowej.

Headhunter Białystok - zalety współpracy

Headhunterzy znają rynek pracy na wskroś, a dodatkowo posiadają narzędzia niezbędne w rekrutacji specjalistów. Doświadczony headhunter poradzi sobie nawet z zadaniem, które na pierwszy rzut oka jest nie do wykonania. Tego typu rekruterzy najczęściej zagłębiają się w jedną branżę, co umożliwia precyzyjne poznanie danego środowiska i łatwiejsze znalezienie w nim pracownika.

Headhunter Białystok - na co jeszcze zwrócić uwagę?

Większość headhunterów realizuje dla swoich klientów zlecenie. To oznacza, że część wynagrodzenia otrzymuje w chwili przyjęcia zlecenia, a resztę po pomyślnym zakończeniu procesu rekrutacji. Wysokość wynagrodzenia jest najczęściej owiana tajemnicą. Warto zwrócić uwagę na fakt, że rynek headhunterów w ostatnim czasie uległ rozdrobnieniu. Coraz więcej firm podejmuje współpracę z zagranicznym podmiotem lub zleca poszukiwanie kandydatów wyspecjalizowanym konsultantom pracującym na własny rachunek. O współpracę z headhunterami w Białymstoku zabiega coraz więcej małych podmiotów, którzy z sukcesem walczą z dużymi graczami o kandydatów na rynku. Niektóre przedsiębiorstwa decydują się na zatrudnienie headhuntera do własnego zespołu, co ma istotny wpływ na optymalizację kosztów.

Headhunter Białystok - rekrutacja we współpracy z KONO

Jedną z agencji, która oferuje usługę headhuntingu w Polsce, jest KONO. Pozyskuje wartościowych pracowników na stanowiska wysokiego szczebla. Firma, która decyduje się nawiązać współpracę z agencją KONO, przedstawia profil stanowiska. Po uzyskaniu informacji headhunter, wykorzystując narzędzia rekrutacji, tworzy bazę kandydatów odpowiadających profilowi oferowanego stanowiska. Końcowym etapem jest utworzenie przez headhuntera w Białymstoku raportu na temat najlepszego kandydata oraz umówienie spotkania z pracodawcą. Zobacz: https://kono.jobs/agencja-pracy-bialystok/.