Dziś w południe, w siedzibie klubu Jagiellonia przy ulicy Jurowieckiej 21, zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki i prezes Jagiellonii Agnieszka Syczewska podpisali umowę o współpracy. Piłkarze białostockiego klubu przez cały sezon będą promować podczas swoich sportowych działań nasze miasto.

Podpisana dziś (23 lipca) umowa dotyczy współpracy Jagiellonii Białystok z Miastem Białystok. Jej przedmiotem jest „Promocja Miasta Białystok przez zespół uczestniczący w najwyższej klasie rozgrywkowej w piłce nożnej mężczyzn”. Podjęcie współpracy jest wynikiem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w ramach przetargu, w którym została wyłoniona właśnie Jagiellonia Białystok. Umowa o współpracy dotyczy sezonu 2021/2022. Obejmuje między innymi przyznanie Miastu tytułu Partnera Tytularnego (umieszczenie nazwy „Białystok” w nazwie klubu), ekspozycję logo Miasta na oficjalnym stroju sportowym zawodników Jagiellonii podczas wszystkich meczów, ekspozycję logo Miasta w przestrzeni stadionowej (np. na bandach reklamowych, ściankach do wywiadów, telebimach, materiałach poligraficznych), ekspozycję logo Miasta w internecie (w oficjalnych media społecznościowych i na stronie klubowej). W ramach umowy klub Jagiellonia otrzyma od Miasta prawie milion złotych.

– Jagiellonia to marka sama w sobie. Nie ma drugiego takiego białostockiego klubu sportowego, który byłby tak znany nie tylko lokalnie, ale też w skali krajowej i międzynarodowej. Współpraca z Jagiellonią to dla Miasta powód do dumy i radości. Całemu zespołowi życzymy powodzenia w grze – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Wcześniej, w latach 2016-2020, Jagiellonia Białystok otrzymywała wsparcie – dotacje ze strony Miasta w ramach otwartych konkursów ofert (na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie). W ubiegłym sezonie dofinansowanie klubu wyniosło 1 mln 50 tys. zł, a jeszcze wcześniej kwoty te wynosiły od ponad 3,5 mln zł do prawie 3,8 mln zł.

Agnieszka Błachowska