Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste pożegnanie inspektora Wojciecha Kozłowskiego. Przez ostatnie lata pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku. Z początkiem lutego, po 31 latach służby udaje się on na zasłużoną emeryturę. Podziękowania za wieloletnią pracę złożył Komendant Miejski Policji w Białymstoku inspektor Maciej Daniel Wesołowski.

Dziś odbyło się uroczyste pożegnanie Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku inspektora Wojciecha Kozłowskiego, który powierzoną funkcję pełnił przez ostatnie lata. Po 31 latach służby w szeregach Policji udaje się on na zasłużoną emeryturę. W uroczystości wzięli udział Komendant Miejski Policji w Białymstoku inspektor Maciej Daniel Wesołowski wraz z zastępcami oraz policjanci i pracownicy Policji.

Jako pierwszy głos zabrał szef białostockich policjantów, który podziękował inspektorowi Wojciechowi Kozłowskiemu za te 31 lat służby w mundurze policjanta. Dodał, że wspólna służba zawsze będzie kojarzyć mu się z życzliwością, empatią, a przede wszystkim profesjonalizmem. Komendant miejski zaznaczył, że służba komendanta Kozłowskiego z pewnością wpisze się w karty historii białostockiej komendy. On sam natomiast pozostanie autorytetem dla wielu policjantów z ogromną wiedzą, doświadczeniem i jednocześnie nieocenionym poczuciem humoru. Podziękował również obecnej na uroczystości żonie Pana Komendanta za cierpliwość, wyrozumiałość i zrozumienie podczas tych wielu lat służby. W dowód zasług za długoletnią i nienaganną służbę inspektor Maciej Daniel Wesołowski wręczył Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku inspektorowi Wojciechowi Kozłowskiemu pamiątkowy prezent.

Do życzeń dołączył się również przedstawiciel związków zawodowych policjantów, który wręczył nadany inspektorowi Wojciechowi Kozłowskiemu medal 30-lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz pamiątkowy grawerton. Za owocną współpracę w dowód uznania upominki wręczyli również przedstawiciele związków zawodowych pracowników Policji i organizacji międzyzakładowej związków zawodowych.

Podczas uroczystej zbiórki nie zabrakło również głosu Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku inspektora Wojciecha Kozłowskiego, który rozpoczynając swoje wystąpienie zwrócił uwagę, że to szczególny dzień, któremu towarzyszy mnóstwo emocji. Podczas przemówienia nie obyło się bez wspomnień pełnych humoru i wzruszeń. Komendant podziękował wszystkim przybyłym na uroczystość za wspólne lata pracy, w trakcie których nawet najtrudniejsze sytuacje zawsze znajdowały swoje dobre zakończenie.

Uroczyste pożegnanie zakończyły liczne osobiście składane słowa podziękowania kierowane do inspektora Wojciecha Kozłowskiego.