Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

"Mundurowy Bieg Terenowy" to inicjatywa, którą zorganizował Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z Nadleśnictwem Rajgród oraz Grupą Ratowniczą „Nadzieja”. Zorganizowany został w Rajgrodzie, a jego uczestnikami byli funkcjonariusze Policji województwa podlaskiego, uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Rajgród. Bieg łączył w sobie zajęcia doskonalące z zakresu udzielania pierwszej pomocy, taktyk i technik interwencji oraz znajomości zasad bezpiecznego korzystania z lasu.

"Mundurowy Bieg Terenowy" to inicjatywa, którą zorganizował Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z Nadleśnictwem Rajgród oraz Grupą Ratowniczą „Nadzieja”. Zorganizowany został na terenie masywu leśnego w Rajgrodzie, a jego uczestnikami byli funkcjonariusze Policji województwa podlaskiego, uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Rajgród. Bieg poprzedziły zajęcia doskonalące z zakresu udzielania pierwszej pomocy, taktyk i technik interwencji oraz zasad bezpiecznego korzystania z lasu. Trasa, wytyczona przez pracowników Nadleśnictwa Rajgród, wynosiła 8000 metrów  i pełna była różnego rodzaju "niespodzianek". Biegacze musieli zmierzyć się z pięcioma zadaniami do których należało: przemieszczenie pojazdu, udzielanie pierwszej pomocy przy wykorzystaniu fantoma do resuscytacji i urządzenia AED, opatrzenie rany poszkodowanemu, ładowanie magazynków broni odpowiednią amunicją oraz wypełnienie druku MRD-5. Z relacji uczestników wynikało, że bieg był wyzwaniem teoretycznym i fizycznym jednocześnie. Uczestnicy jednak sprostali zadaniom i każdy z nich ukończył ten bieg.

Jak po każdych zawodach, również w Rajgrodzie przyszedł czas na ogłoszenie wyników oraz gratulacje. Zwycięzcom Mundurowego Biegu Terenowego puchary, dyplomy oraz pamiątki wręczył Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku podinspektor Maciej Sylwester Zakrzewski wspólnie z Nadleśniczym Nadleśnictwa Rajgród Jackiem Koniecznym, Prezesem Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” ks. dr Radosławem Kubłem oraz Komendantem Powiatowym Policji w Grajewie podinspektorem Markiem Paleckim.

Oto klasyfikacja drużynowa Mundurowego Biegu Terenowego:

I miejsce - reprezentacja KMP w Białymstoku:

sierż. Maciej Lejdward

sierż. Joachim Jakimiuk

II miejsce - reprezentacja KPP w Bielsku Podlaskim:

sierż. szt. Łukasz Burczyk

sierż. Andrzej Skiepko

III miejsce - reprezentacja Nadleśnictwa Rajgród:

Aleksandra Golińska

Krzysztof Mroziewski

Po dekoracji, koordynator Grupy Ratowniczej „Nadzieja” ks. dr Radosław Kubeł, w ramach realizacji rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020 oraz projektu „Senior Alert + AED”, przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie podinspektora Marka Paleckiego automatyczny defibrylator zewnętrzny AED.

Ognisko było ostatnim etapem spotkania uczestników wczorajszego biegu.