Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka 2019 w Białymstoku

11 maja 2019 roku o godzinie 13:30 na placu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku rozpoczęły się uroczyste obchody Dnia Strażaka w województwie podlaskim. Poprzedzone były one modlitwą w intencji strażaków w Katedrze prawosławnej p.w. Św. Mikołaja w Białymstoku oraz Mszą Świętą w intencji strażaków w Katedrze p.w. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku.

Niezależnie od wojewódzkiej uroczystości, Dzień Strażaka obchodzony jest również na szczeblu powiatowym. Podniosłą oprawę uroczystości zapewniły: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół w Suchowoli pod kierownictwem Dyrygenta Jarosława Szczerby oraz Podlaska Kompania Honorowa Państwowej Straży Pożarnej pod dowództwem starszego kapitana Tobiasza Fabiszewskiego z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku.

Wśród przybyłych na uroczystości gości nie zabrakło przedstawicieli władz centralnych oraz wojewódzkich, a także strażaków i ratowników z zaprzyjaźnionych służb z Republiki Litwy i Republiki Białoruś. Swoją obecnością wojewódzkie obchody Dania Strażak zaszczycił Pan Jarosław Zieliński Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Poseł na Sejm RP, Pan Karol Karski Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Pan Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski.

Główny punktem apelu było wręczenie odznaczeń, awansów i nagród dla wyróżniających się strażaków z terenu województwa podlaskiego. W sumie odznaczonych zostało ponad 100 osób.

W ramach uroczystości zostały także przekazane wyróżnienia i nagrody w plebiscycie „Strażak Województwa Podlaskiego 2019” zorganizowanym przez Gazetę Współczesną i Kurier Poranny. Czytelnicy i internauci wybrali laureatów w trzech kategoriach: Strażak Roku, Jednostka OSP Roku oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku.

Obchody zostały zakończone wspólnym pamiątkowym zdjęciem oraz defiladą pododdziałów w nich uczestniczących.

Wojewódzki Obchody Dnia Strażaka 2019 w Białymstoku

 


Artykuły promocyjne

KWPSP Białystok:  								Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka 2019 w Białymstoku