Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Wykorzystanie specjalistycznego sprzętu jest podstawowym warunkiem do tego, aby praca na budowie przebiegała sprawnie. Chcąc zachować odpowiednią wydajność pracy, należy dobrać odpowiedni sprzęt, który będzie pasował do specyfiki danego zadania, oraz umiejętnie go wykorzystać. Mixokret Putzmeister jest specjalistycznym urządzeniem, służącym do robienia zapraw tynkarskich, który bardzo wydajnie zwiększa efektywność pracy.

Wykorzystanie agregatów tynkarskich

Agregaty tynkarskie wykorzystuje się powszechnie na budowach, w celu zwiększenia efektywności pracy. Ręczne rozrabianie mieszanek tynkarskich i zapraw jest wysoce nieefektywne i nie może konkurować z bardzo wydajnymi, profesjonalnymi agregatami, takimi jak Mixokret Putzmeister.

Agregaty tego typu służą do prac przy elewacjach, prac wewnątrz budynków, oraz wszystkich prac związanych z koniecznością rozrabiania zapraw różnego rodzaju. Można je wykorzystać do zapraw wapiennych, gipsowych, oraz innych, które powszechnie stosuje się podczas prac tynkarskich.

Mixokret Putzmeister

Mixokret Putzmeister dysponuje dwucylindryczną sprężarką, oraz jest wyposażony w mieszalnik i mieszadło w leju. Posiada agregat natryskowy o średnicy 35. Mieszanka rozrabiania jest na sicie skrzynkowym o średnicy nom. 10.

Sama naczepa, na której osadzony jest agregat, posiada hamulec najazdowy, który jest kompatybilny z samochodami ciężarowymi. Jest również wyposażona we wszystkie, konieczne złącza.

Pompa tłokowa mixokreta posiada natężenie oscylujące od 30 do 90 litrów na minutę. Jej ciśnienie wynosi 40 bar, co umożliwia pompowanie gotowej zaprawy na odległość aż trzystu metrów, oraz wysokość pompowania do 100 m.

Agregat pracuje na elektrycznym silniku 400v, który generuje 7,5 kW mocy, przy 2900 obrotach na minutę. Ciężar sprzętu wynosi około 1000 kg, więc jest stosunkowo lekki, co umożliwia wjechanie w nim, nawet na nieutwardzone podłoże.

Cena mixokreta Putzmeister jest stosunkowo wysoka, dlatego bardzo popularne na rynku są wypożyczalnie sprzętu budowlanego.

Wynajem sprzętu budowlanego

Wynajem agregatów tynkarskich to najlepsze rozwiązanie dla małych i średnich firm, które nie są w stanie zapewnić tak dużej ilości pracy w trybie ciągłym, aby inwestycja w tak drogą maszynę mogła się zwrócić w stosunkowo krótkim czasie. Na rynku istnieje wiele wypożyczalni sprzętu, który jest oferowany w różnych wariantach. Agregaty tynkarskie można przeważnie wypożyczać nawet na jedną dobę, co daje przedsiębiorcy dużą elastyczność.

Oczywiście, osoby prywatne również mogą skorzystać z opcji wypożyczenia agregatu. Jest to nawet wskazane, gdy robi się remont na własną rękę. Dzięki profesjonalnemu agregatowi, można uzyskać zaprawę najwyższej jakości, co ciężko osiągnąć posługując się konwencjonalnymi metodami.

Decydując się na zakup takiego sprzętu do firmy, trzeba pamiętać, że części do mixokreta Putzmeister również nie należą do tanich, a to na właścicielu sprzętu spoczywa obowiązek serwisowania maszyny. Dlatego też, przed zakupem, warto zastanowić się dwa razy, czy przypadkiem skorzystanie z jednej z wielu wypożyczalni sprzętu budowlanego, nie będzie bardziej opłacalne.

W większości małych firm, takie rozwiązanie okaże się bardziej korzystne finansowo, oraz nie przysporzy większych problemów organizacyjnych.

Mixokret Putzmeister